Lejátszotta a Cibonát a Sopron!

Megszerezte első győzelmét a FIBA-kupában az SKC, miután végig vezetve győzte le a Cibona Zagreb csapatát.

FIBA Europe Cup, csoportkör, 6. mérkőzés

Sopron KC - Cibona Zagreb 91-72 (21-12, 27-19, 17-21, 26-20)

Sopron: Laroche 10/3, Tiggs 10/6, Rancic 9/6, Tóth G. 19/12, Bavcic 21/9
cserék: Ruják A. 10/6, Molnár 6, Takács 6/6, Bán -, Kántor -

Könnyedén és lendületesen kezdte a mérkőzést a Sopron, három perc után Tóth Gergely sorozatban két triplát rámolt be, és át is vette a vezetést a hazai csapat. Fej-fej mellett haladtak a felek, de 12-12 után egy nagy rohamot vágtak ki Laroche-ék, bő két perc alatt egy 9-0-s etapot hoztak és simán nyerték is az első negyedet. Ugyan a második játékrész elején megpróbált felzárkózni a Cibona, de ezeket a próbálkozásokat hamar elfojtotta Sabáli Balázs együttese, és a Tóth-Bavcic páros vezérletével végig tíz pont körüli előnyben kosárlabdázott. A félidő vége előtt aztán ismét robbantott az SKC, Tiggs és Ruják is bepörkölt egy-egy hármast, így tetemes, 48-31-es előnnyel mehettek nagyszünetre.

A fordulás után sem lassított a Sopron, továbbra is bőven 50% felett dobtak Laroche-ék, és a harmadik negyed második feléig kellett várni, amíg ismét sebességet váltott a Cibona: egy 8-0-s futással tízen belülre zárkóztak Florence-ék. Ezt is menedzselni tudták azonban a hazaiak, a játékrész utolsó másodperceiben előbb Rancic dobott hármast, majd Ruják duplát, a negyedik negyed elején rögtön betalált Takács is kintről, és továbbra is tartotta magabiztos előnyét a magyar együttes. A triplaparádé folytatódott, Laroche és ismét Takács villanat meg, a különbség már a húsz pontot súrolta - nyolc perccel a vége előtt eldőlt a mérkőzés. Innentől már a vendégek sem erőlködtek, a Sopronban pályára lépett Bán és Kántor is, így végül egy nagyarányú, magabiztos győzelemmel ajándékozta meg közönségét és ezzel búcsúzott a FIBA-kupától a Sabáli-legénység.

Fotó: Tóth Zsombor (sakc.hu)