Lóránt 14 ponttal tette le a névjegyét az olasz rájátszásban

A csütörtöki esti botlás után két sztárja, Jordan Taylor és Gani Lawal nélkül is egyenlíteni tudott a Virtus Roma a Reggio Emilia elleni olasz bajnoki negyeddöntő-párharcban, méghozzá honfitársunk, Lóránt Péter főszereplésével!

A magyar magasember csereként pályára lépve összesen 25 percet tölthetett játékban, ami alatt 14 pontot szerzett, 4 lepattanót kapott le, 2 gólpasszt osztott ki, 3 faultot harcolt ki, a negatív oldalra pedig 1 labdaeladás került fel a neve mellé. Mezőnyből 7 kísérlete volt Lórántnak, ebből 4 utat is talált magának a gyűrűbe, ezek közül 2-ből 1 volt a tripla, továbbá a büntetővonalról is igen precíz volt (6-ból 5) a 82 - 58-as római diadallal végződő találkozón. 15-ös VAL mutatója a harmadik legjobb volt a Virtus játékosai közül.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc 1 - 1-es állásról a Reggio Emilia otthonában folytatódik, méghozzá hétfőn, 20:30-kor.

Virtus Acea Roma(3.) - Trenkwalder Reggio Emilia(6.) 82 - 58 (23-14, 27-10, 17-19, 25-15)

Olasz bajnokság, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés, Róma

Virtus Roma: Goss 13/6, Bailey 2, Datome 20/6, B. Jones 11/3, Czyz 8. Csere: Lóránt 14/3, D'Ercole 7/3, Tonolli -, Tambone 4/3, Gorrieri -, Guagliardi 3/3.

Reggio Emilia: Slanina 6/6, D. Taylor 13/6, Antonutti 10, Brunner 3. Csere: A. Cinciarini 6, Jeremics 8/6, T. Bell 12/3, Filloy -, Cervi -, Silins -, Veccia -.