Lóránt szezoncsúcsával és dupla duplájával 3. a Roma!

Lóránt Péter az eddigi legfontosabb olasz élvonalbeli mérkőzésén játszott a legjobban: csereként beállva dupla duplájával szinte egymaga rángatta ki a gödörből a nem túl jól kezdő Virtus Romát, mely végül nagyon simán nyert a magyar nagyember főszereplésével a Montegranaro ellen, így a harmadik helyről várhatja a rájátszást Lóránt klubja, mely a Reggio Emiliával fog meccselni a legjobb négybe jutásért.

Lóránt csereként kapott szerepet, s gyakorlatilag egyhuzamban tölthetett játékban 18 percet (majd később még 4-et, azaz összesen 22 percet volt a pályán), ami alatt a maga idénycsúcs-beállítást jelentő 15 pontjával a hazaiak legjobb dobója lett az alapszakasz MVP-jének megválasztott Luigi Datome (13 pont, 6 lepattanó) előtt. Ezen felül 11 lepattanó (szezoncsúcs), 2 gólpassz, 1 blokk, 1 szerzett labda és 1 kiharcolt fault került fel a neve mellé. Mezőnyből 12-ből 6-os mutatót hozott össze, ebben benne foglaltatik a hibátlan, 3-ból 3-as triplázása is, 2 büntetőkísérletét viszont elrontotta. +21-os +/- mutatójával a rómaiak negyedik legjobbja volt ezen az estén, pedig amikor pályára került az első negyed végén, még hátrányban volt a Virtus, mely honfitársunk triplájával vette át a vezetést a második etap derekán, majd meg sem állt a győzelemig (82-64). Lóránt 20 VAL-jával (szintén szezoncsúcs) a találkozó legértékesebb játékosa lett!

Érdekesség, hogy a Hanga Ádámot végül megszerezni nem tudó Roma először játszatta a jamaikai-amerikai Bryan Bailey-t, aki 18 játékperce alatt 5 ponttal és 3 lepattanóval mutatkozott be a Virtus színeiben.

A Virtus Roma 20 - 10-es mérlegével a harmadik helyen végzett a 16 csapatos alapszakaszban, így a hatodik kiemelt Reggio Emiliával vívhatja majd a playoff negyeddöntőjét, ahol majd az egyik fél negyedik győzelméig küzdenek a gárdák, s a fővárosik az első két meccsüket játszhatják majd saját közönségük előtt (jövőhét csütörtökön és szombaton), aztán mennek át a csapatok a riválishoz és az ő csarnokukban következik két derbi. Amennyiben ennyi alatt nem dőlt el a legjobb négybe jutás kérdése, úgy váltott rendezéssel küzdenek tovább a felek.

Az alapszakaszt a 23 - 7-es mutatójával a Cimberio Varese nyerte, az idény elején az EurópaKupában is részt vevő Sassari (22 - 8) pedig második lett, Lóránték tehát mindhárom euroligás alakulatot (Milano, Siena, Cantu) maguk mögé utasították a 30 forduló alatt. A Virtus Roma vs. Reggio Emilia párharc győztese a Sassari vs. Cantu csata nyertesével játszik majd a döntőbe jutásért, tehát elmondható, hogy papíron a létező legjobb ágra került az Euroliga-kvótáját visszaszerezni igyekvő Calvani-legénység, honfitársunk pedig az év végére igazi húzóemberré nőtte ki magát a Virtusban.

Virtus Acea Roma - Sutor Montegranaro 82 - 64 (18-20, 27-13, 24-13, 12-18)

Olasz bajnokság, alapszakasz, 30. forduló, Róma

Roma: J. Taylor 10/3, Goss 8, Datome 13/3, B. Jones 7, Czyz 10/3. Csere: Lawal 11, D'Ercole 3/3, Bailey 5, Lóránt 15/9, Gorrieri -, Tambone -.

Montegranaro: Di Bella 6, D. Cinciarini 10/3, Slay 8/6, Burns 16/3, Campani 3. Csere: Amoroso 2, Mazzola 6, Perini 2, Panzini -, K. Johnson 11/3, Freimanis -..

A mérkőzés teljes statisztikája megtekinthető erre a linkre kattintva!