Lóránt volt a Roma egyik mai hőse!

Lóránt Péter kezdőként szerepet kapva idénycsúccsal zárt játszott percekben és dobott pontokban is, az ő remek játékának is nagyban köszönhetően a Virtus Roma idegenben verte el hosszabbítás után a Montegranaro együttesét, így honfitársunk klubja megerősítette ötödik helyét az olasz élvonalban.

Lóránt kezdőként lehetőséget kapva 32 percet tölthetett a parketten, ami alatt 15 pontot szórt 8-ból 5-ös mezőnymutatóval, közte 3-ból 1 értékesített triplával, a büntetőket pedig hibátlanul dobta (4-ből 4). Ezen felül 6 lepattanó és 1 eladott labda fűződött a nevéhez. 15-ös VAL-jával a mezőny egyik legjobbja volt a magyar nagyember, aki ráadásul a hosszabbításban fontos kosarakat szerzett a két ponttal diadalmaskodó fővárosiak számára.

A könnyebb izomsérülést elszenvedő Jordan Taylor ugyan Calvani  mester ígéretéhez híven ott volt az anconai csarnokban, de mégsem kockáztattak  egy jóval súlyosabb sérülést, így az amerikai irányító  a padon ülte végig a mérkőzést. Hiánya komolyan visszavetette a Roma játékát az első 2 negyedben, a posztján őt pótolni hivatott  "Lollo" D'Ercole sem igazán találta a fonalat, és a még mindössze csak 18 éves Tambone túlzottan megilletődött volt a rá nehezedő felelősség súlyától, a bordó-sárgák támadójátéka pedig  erősen döcögött. Legnagyobb örömünkre, a kisebb gödörbe kerülő lengyel Czyz helyén kezdő Lóránt Péter, hárompontossal, duplával és hibátlan büntetőzéssel 9 szerzett pontjával és 5 lepattanójával,  a szünetre 13 pontos hátrányba kerülő csapata legjobbja volt egy félidőt követően.

Üröm az örömben hogy ekkor még nagyon  úgy tűnt, a sokat kísérletező, és cserélgető, rotáló Roma  nem fogja tudni megfordítani a mérkőzést. De a Virtus  joggal méltatott csapategysége, és játékosaik szíve, újra kisebb csodát tett. A tartalékos Roma felállt a padlóról, sőt már a rendes játékidőben is megnyerhette volna a mérkőzést, de ekkor még Bobby Jones és főleg Gani Lawal (a nigériai 9 másodperccel a vége előtt döntetlen állásnál dobhatott kettőt a vonalról - mindkettőt elhibázta...) hajrában kihagyott büntetői  miatt ez nem sikerülhetett, az eredményjelzőn 73-73 állt 40 játékperc után. Hosszabbítás! A ráadást pedig túlzás nélkül Phil Goss és Lóránt Péter remeklésének köszönhetően nyerte meg a vendégcsapat. Honfitársunk pedig  a végjáték döntő pillanataiban szerzett fontos kosaraival koronázta meg olaszországi karrierjének eddigi legjobb mérkőzését.

Lóránt Péter és a Virtus Roma legközelebb jövő vasárnap 18:15-től lép pályára, méghozzá a Scavolini Pesaro ellen, hazai környezetben.

Sutor Montegranaro - Virtus Acea Roma 84 - 86 (20-17, 22-12, 19-31, 12-13, 11-13) - hosszabbítás után

Olasz bajnokság,n alapszakasz, 15. forduló, Ancona

Montegranaro: Cinciarini 23/6, Steele 14/3, Burns 13, Amoroso 16/12, Mazzola 5/3. Csere: Freimanis -, Slay 5/3, K. Johnson 3, Di Bella 5.

Roma: Goss 17/3, D'Ercole 6/6, Datome 18/12, Lóránt 15/3, Lawal 13. Csere: B. Jones 14, Tambone 3/3, Czyz -.

A mérkőzés teljes statisztikája erre a linkre kattintva tekinthető meg!