Lóránték egy győzelemnyire az olasz elődöntőtől!

Lóránt Péter és olasz klubja, a Virtus Roma saját közönsége előtt - megfelelve az elvárásoknak - legyűrte a hatodik kiemelt Reggio Emiliát - sorozatban másodszor, a bajnoki negyeddöntős párharcban pedig összesen harmadszor, így egy diadal hiányzik már csak Lórántéknak.

A magyar center csereként pályára lépve összesen 14 percet kapott a bizonyításra, ami alatt 5 pontot szórt 6-ból 5-ös büntetőzéssel, s érdekesség, hogy csak 1 mezőnykísérlete volt, ami egyébként célt tévesztett. Ezen felül 3 lepattanó, 1 gólpassza, 1 blokk és 4 kiharcolt fault került még fel honfitársunk neve mellé. 10-es VAl-jával csapata negyedik legjobbja volt a 74 - 69-es római diadallal végződő derbin, ami után 3 - 2-re vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban a Virtus.

A párharc hatodik derbije vasránap este, 20:30-tól kerül megrendezésre a Reggio Emilia otthonában.

Virtus Acea Roma(3.) - Trenkwalder Reggio Emilia(6.) 74 - 69 (19-21, 20-14, 16-11, 19-23)

Olasz bajnokság, rájátszás, negyeddöntő, 5. mérkőzés, Róma

Virtus Roma: J. Taylor 2, Goss 15/9, Datome 15/6, B. Jones 16/6, Lawal 10. Csere: Lóránt 5, Bailey 1, Czyz 3/3, D'Ercole 5/3.

Reggio Emilia: A. Cinciarini 12/6, Slanina 5/3, D. Taylor 10/6, Antonutti 8/3, Brunner 12/3. Csere: Filloy 8/6, Cervi -, Jeremics 2, T. Bell 9/3, Silins -.