Lóránték egyenlítettek az olasz döntőben!

Lóránt Péter lett az első magyar játékos, aki meccset nyert az olasz bajnokság döntőjében, miután klubja, a Virtus Roma sokáig hátrányban játszva sem adta fel a finálé második mérkőzését és óriási csatában győzni tudott a hatszoros címvédő MontePaschi Siena ellen, így saját közönsége előtt egyenlített a párharcban.

Lóránt csereként beállva mindössze 5 percet tölthetett játékban, ami alatt statisztikailag láthatatlan volt, hiszen semmi sem került fel a neve mellé, mezőnykísérlete sem volt, viszont védekezésben nyúlfarknyi játékideje alatt is tényezőnek számított a 67 - 62-es római sikerrel végződő összecsapáson, ami után az egyik fél negyedik győzelméig tartó döntő állása 1 - 1.

Óriási erőfeszítések árán, rengeteg rossz döntést meghozva és relatíve gyengén játszva, de csúszva-mászva nyerte meg a Calvani-legénység a döntő második felvonását, melyen két nagyon fáradt csapatot láthattunk, viszont óriási szívvel kosárlabdázott a két finalista. A MontePaschi többnyire 10 pont körüli előnnyel rendelkezett, a Virtus pedig elég sokáig megközelíteni sem tudta riválisát, nem nagyon látszott, hogy lehet keresnivalója az első meccset elbukó fővárosi gárdának.

Ám az egyébként extra formában érkező Bobby Brown, David Moss páros most sokkal haloványabb volt az utolsó 15 percben, mint két napja, a triplákat pedig 19-ből 3-mas mutatóval értékesítette a Banchi-banda, mely engedte kicsúszni kezéből a már megnyertnek tűnő derbit. A palánk alatt erőfölényben lévő Gani Lawal (19 pont, 13 lepattanó, 2 blokk), valamint a nagyon akaró, de még mindig elképesztően fásultnak látszó Luigi Datome (17 pont, 6 lepattanó) Jordan Taylorral (10 pont, 6 gólpassz) karöltve előbb felhozták látótávolságon belülre a harmadik kiemeltet, majd át is lendítették a holtponton a Romát, így a következő két találkozón ott lesz a nyomás a Sienán, hiszen mindenképp visszajönnek még a felek a fővárosba.

Érdekesség, hogy a pályán összejött egy magyar-osztrák találkozó is, hiszen a mi Lóránt Péterünk a vendégek legjobbjával, Benjamin Ortnerrel (19 pont, 11-ből 9 mezőnyből, 8 lepattanó) is farkasszemet nézhetett rövidke pályánléte alatt.

A két gárda legközelebb Sienában mérkőzik meg, ahol szombaton 20:15-től vívják meg a csapatok a finálé harmadik összecsapását.

Virtus Acea Roma(3.) - MontePaschi Siena(5.) 67 - 62 (18-16, 6-17, 23-18, 21-11)

Olasz bajnokság, döntő, 2. mérkőzés, Róma

Roma: J. Taylor 10/3, Goss 11/9, Datome 17/3, B. Jones 2, Lawal 19. Csere: D'Ercole 3/3, Czyz 5, Bailey -, Lóránt -.

Siena: B. Brown 8/3, Hackett 12, Moss 8, Sanikidze 3, Ortner 19. Csere: Kangur -, Janning -, Eze 4, Carraretto 5/3, Ress 3/3, Rasics -.

A mérkőzés teljes statisztikája erre a linkre kattintva érhető el!