Lóránték ellen egyenlített a Cantu az elődöntőben

Lóránt Péter és olasz klubja, a Virtus Roma sima vereséget szenvedett az euroligás Cantu elleni eldöntős párharc negyedik felvonásán, így elfogyott az előnye. Honfitársunk újfent érthetetlenül keveset játszhatott.

A magyar légiós mindössze 7 percet kapott, ami alatt egyetlen mezőnykísérlete nem ért célba, viszont volt 4 lepattanója és 1 kiharcolt faultja a 81 - 73-as Cantu diadallal végződő derbin, ami után az egyik fél negyedik győzelméig tartó elődöntő állása 2 - 2.

Végig csak futott ellenfele után a fővárosi alakulat, mely a vártnál talán könnyebben visszaadta az előnyt Andrea Trinchieri mester jóval inkább rotált és okosabban használt hazai csapat ellen, pedig 2 - 0-ás előnnyel érkezett Cantuba három napja a Virtus. Az alapszakasz MVP-jét, Luigi Datomét ráadásul 4 ponton tartotta a rutinos Euroliga-indulónak tekinthető vendéglátó, melynek uruguayi kisembere, Mazzarino a kispadról beállva 19 pontot termelt, az összesen 44 egységig jutó Goss, Lawal pároson kívül pedig mindenki gyengén teljesített a rómaiaknál, így csak a nagy arányú vereséget tudta elkerülni a Calvani-legénység, az újabb kudarcot viszont nem.

A harmadik kiemelt számára így sem veszett el a remény, hiszen még mindig birtokolja a pályaelőnyt a Virtus, ám a momentum látszólag a Cantu oldalára költözött, így nagyon fel kell kötnie az alsóneműt a két nap múlva Rómában rendezendő derbin Lóránt Péter klubjának, melyen innentől újra ott lesz a nyomás.

A párharc Rómában folytatódik az ötödik mérkőzéssel, méghozzá vasárnap este 20:00-kor.

Lenovo Cantu(7.) - Virtus Acea Roma (3.) 81 - 73 (23-14, 20-14, 15-20, 23-25)

Olasz bajnokság, elődöntő, 4. mérkőzés, Cantu

Cantu: Ragland 14, Aradori 13, Brooks 10/3, Leunen 3, Tyus 8. Csere: Cusin 2, Mazzarino 19/9, Scsekics 3, Mancinelli 2, Tabu 7/6.

Roma: J. Talyor 6, Goss 24/6, Datome 4, B. Jones 13/6, Lawal 20. Csere: Bailey 1, D'Ercole 2, Lóránt -, Czyz 3.