Lóránték hatalmas hajrá és hosszabbítás után vezetnek az elődöntőben!

Idei talán legnagyobb, legértékesebb győzelmét aratta a Lóránt Péterrel felálló Virtus Roma az olasz bajnokság elődöntőjének nyitányán, ahol az egyik fél negyedik diadaláig tartó párharcban sikerrel startolt a fővárosi alakulat, mely 19 pontos hátrányból kapaszkodott vissza a harmadik negyedben és hosszabbítás után ért célba saját közönsége előtt.

A magyar nagyember csereként pályára lépve 18 percet volt játékban, ami alatt pontot ugyan nem szerzett, ám volt 5 lepattanója, 1 szerzett labdája, 1 kiharcolt faultja és 1 gólpassza, mezőnyből 4-ből 0-álval zárt a 82 - 75-ös hazai sikerrel végződő találkozón, ezen felül pedig 1 eladott labda került még fel a neve mellé a negatív oldalra.

A Calvani-legénység teljes mértékben alárendelt szerepet játszott ezen a derbin - egészen a harmadik negyed derekáig, amikor is 19 egységnyi hátránynál képes volt erőt meríteni teltházas csarnokának atmoszférájából és hatalmas szívéből a Virtus, ennek eredményeként pedig előbb 12 pontra jött fel a vendéglátó a negyedik etap kezdetére, majd ott gyakorlatilag megbénította a 16-ot szóró Ragland húzta Euroliga-indulót.

A hajrában Gani Lawal (14 pont, 8 lepattanó) és Luigi Datome (23 pont, 5 lepattanó) megállíthatatlanok voltak támadásban, védekezésben pedig óriási szereléseket bemutatva visszahozták a Romát, majd Jordan Taylor a meccs megnyeréséért dobhatott két büntetőt mínusz egynél, ám a második kísérlete kimaradt, igaz a maradék nyolc másodpercben már nem tudott a gyűrűbe találni a Cantu, következhetett a hosszabbítás!

A túlórában ugyan volt még az előny a vendégeknél is, ám Phil Goss (18 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) igen távoli triplája átlendítette a holtponton a harmadik kiemeltet és magabiztos büntetőzésével célba is ért a Virtus!

A két gárda legközelebb hétfőn este 20:00-tól mérkőzik meg egymással, méghozzá ugyanígy Rómában.