Lóránték hazai vereséggel indították a PO-t

Elképesztően rossz napot fogott ki a honfitársunkat, Lóránt Pétert is foglalkoztató Virtus Roma, mely az egyik fél negyedik győzelméig tartó olasz bajnoki negyeddöntőben saját közönsége előtt gyakorlatilag simán kikapott a hatodik kiemelt Reggio Emiliától, ráadásul hazánk büszkesége méltatlanul kevés szerepet kapott az utóbbi hetekben mutatott kiemelkedő játéka után.

Lóránt Péter csereként beállva mindössze 8 percet kapott a bizonyításra, ami alatt pontot nem szerzett, s csupán mezőnykísérlete is csak 1 volt, ami egyébként a triplavonalon túlról indult, ezen felül pedig 2 lepattanó, 1 gólpassz, 1 szerzett labda és 1 eladott labda került fel a neve mellé az 58 - 70-es vendég sikerrel záruló összecsapáson.

Sajnos a playoffra sem vetkőzte le azon rossz szokását a Virtus, hogy rosszul kezdje az adott mérkőzéseit, - írd és mondd - 5 pontot tudott összeerőlködni az első negyedben a Calvani-legénység, mindössze egyetlen jó mezőnykísérlettel és 7(!) százalékos mezőnydobó teljesítménnyel, ekkorra már 9 ponttal vezetett az újonc. Már az is csalódást jelenthetett számunkra, hogy a Roma legutóbbi nyerőembere, a mi Lóránt Péterünk csak a rotáció tagjaként utoljára került pályára az első etap végén, ráadásul edzője két perc után azonnal lekapta őt az első rossz megoldása (egy eladott labda) után.

A Reggio Emilia közben 7 - 23-as előnyre tett szert, amit még gyorsan faragni tudott egymásutánban szerzett 6 pontjával a hazai gárda, de félidőben megint 9-cel ment a hatodik kiemelt, mely a harmadik etapban már 16-os fórban is volt. Amikor már mindenki azt hihette, hogy eldőlt a derbi, akkor végre beindult a fővárosi gépezet és 53 - 53-nál kiegyenlített a harmadik rangsorolt, ráadásul még bő 5 perc hátravolt ekkor a találkozóból. Ám sajnos jött az újabb hidegzuhany, újfent 12 ponttal ment a Reggio Emilia, mely végül célba is ért és azonnal elvette a Roma pályaelőnyét.

Folytatás szombaton 20:30-kor, szintén Rómában, ahol a pályaelőnyt elvesztő fővárosiakon hatalmas lesz a nyomás.

Virtus Acea Roma(3.) - Trenkwalder Reggio Emilia(6.) 58 - 70 (5-14, 18-18, 16-19, 19-12)

Olasz bajnokság, rájátszás, negyeddöntő, 1 mérkőzés, Róma

Virtus Roma: J. Taylor 12, Goss 3, Datome 19/9, Czyz 7, Lawal 11. Csere: B. Jones -, D'Ercole 3/3, Bailey 3, Lóránt -.

Reggio Emilia: A. Cinciarini 10, Slanina 8/6, D. Taylor 17/6, Antonutti 9/3, Brunner -. Csere: Jeremics 3/3, Filloy 8/6, T. Bell 15/6, Cervi -.

A mérkőzés teljes statisztikája erre a linkre kattintva érhető el!