Lóránték már 2-0-ra vezetnek az elődöntőben!

Lóránt Péter ugyan érthetetlenül kevés lehetőséget kapott az olasz bajnoki elődöntő második mérkőzésén az euroligás Cantu ellen, ám klubja, a Virtus Roma újabb hatalmas győzelmet aratott, így már csak két diadalnyira van a Serie A döntőjétől!

A magyar magasember csereként beállva mindössze 8 percet tölthetett játékban (az első és a második negyedben, a fordulás után már nem vetették be) ami alatt pont nem érkezett tőle, sőt, dobáskísérlete sem volt, viszont feljegyeztek 2 lepattanót a neve mellé, amin felül volt 2 eladott labdája is a negatív oldalon a 74 - 68-as római győzelemmel végződő derbin.

Virtus Acea Roma(3.) - Lenovo Cantu(7.) 74 - 68 (17-24, 17-18, 18-8, 19-18)

Olasz bajnokság, elődöntő, 2. mérkőzés, Róma

Virtus Roma: J. Taylor 13/6, Goss 12, Datome 16/12, B. Jones 5, Lawal 18. Csere: Bailey 4, D'Ercole -, Czyz 6, Lóránt -.

Cantu: Ragland, Aradori 18/6, Brooks 7, Leunen 2, Tyus -. Csere: Cusin 2, Mazzarino 16/6, Mancinelli 2, Scekics 5, Tabu 2.

A Roma ezúttal nem játszott igazán jól, nem játszott igazán látványosan,  pocsék első félidőt produkált,  de okos volt és higgadt, erejét és lehetőségeit sokkal jobban beosztotta ellenfelénél, ráadásul, és ez talán már nem is újdonság ha róluk van szó, ismét helyén volt a szíve a hajrában, ezért meg tudta nyerni a rendkívül fontos második ütközetet, és már 2-0-ra vezet a 4 győzelemig tartó párharcban. A fővárosiak, kissé meglepő módon, ezúttal nem aludtak bele a kezdésbe, agresszívan kezdő vendégeik nem tudták őket meglepni. Ha a Cantu nem is, Luigi Lamonica játékvezető meglepte a római híveket, miután az első negyed 6. percében már a második faultot fújta druszájára, a rómaiak ikonjára Luigi Datoméra. Marco Calvani a bordó sárgák mestere  nem teketóriázott, egyből lekapta csapatkapitányát, a liga MVP-jének hiányát pedig alaposan megérezte a Virtus. A Cantu pedig kihasználta a vezérét és legjobbját jegelő Roma gyengélkedését és 8 pontos előnyre(34-42) tett szert a nagyszünetre. A 3. negyedre visszatért a rómaiak sztárja, és ha már (kipihenve - mindössze 6 percet játszott az első félidőben) visszatért, vállára is vette csapatát, a Virtus pedig szép lassan ledolgozta hátrányát, sőt a 3. negyed végén már 55-50-es római vezetést mutatott az eredményjelző. Az utolsó játékrészre az addig remekelőkét vendég játékos,  Pietro Aradori és Joe Ragland is kifulladt, és ha nem fogott volna ki parádés napot a Cantu veteránja Nicolas Mazzarino, a Roma már a záró negyed első felében eldöntötte volna  a csatát, de a 37 éves "vajkezű"uruguayi hátvéd egészen az utolsó percig meccsben tartotta az övéit, de a Roma ezúttal biztos kézzel büntetőzött a végjátékban, és megérdemelten nyerte meg a találkozót.

A mérkőzés rövid videó összefoglalója erre a linkre kattintva megtekinthető!

Az összesített állás 2-0 a Virtus Roma javára, a következő mérkőzést szerda este 8-tól Cantuban rendezik.