Lóránték nagy esélyt szalasztottak el

Lóránt Péter és csapata, a Virtus Roma óriási negyedik negyedbeli hajrájával előbb megmentette az igen jó nevekből álló Avellino elleni hazai olasz bajnoki mérkőzését, majd a hosszabbításban kikapott a fővárosi gárda, pedig egy győzelemmel már a holtversenyes második helyet birtokolhatták volna Lóránték a fordulót követően.

Lóránt csereként pályára lépve összesen 12 percet tölthetett játékban, ami alatt 4 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, s 2 kiharcolt fault került fel a neve mellé. Mezőnyből 3 kísérlete volt, melyek közül 2 is a triplavonalon túlról indult, de csak az egyetlen kétpontos próbálkozása ért célba, viszont a büntetővonalon állva nem remegett meg a keze (2-ből 2) a 75-81-es vendég győzelemmel végződő találkozón.

A végig alacsony szerkezetben játszó Roma próbált alkalmazkodni a bolgár Ivanovval "centerező" Avellino kellemetlen stílusához, de végül ez (is) okozta vesztét, hiszen az általában ponterős Lawal csereként "nem sok sót evett meg" ezen a találkozón, ráadásul ki is pontozódott. A negyedik etapban hat pontos hátrányból még felállt a Virtus, sőt, meg is nyerhette volna a derbit, ugyanis a lengyel Czyz mínusz egynél büntetőzhetett, de másodjára rontott, s a támadólepattanót megkaparintó olasz válogatott Datome sem tudta már a gyűrűbe gyömöszölni a labdát, így jöhetett a túlóra.

Az extra percekben a külső sort képtelen volt megfékezni a fővárosiak periméter-védelme, így a 23 egységig jutó Jaka Lakovic találataival előnybe került az Avellino, mely a hajrában ezúttal szerencsésebb volt, ugyanis a rómaiaknak nem akartak beakadni a távoli kísérleteik. Lóránték számára viszont így sem veszett el semmi, hiszen az üldözők az Olimpia Milano kivételével mind buktak, a második helyezett Sassari pedig szintén vereséget szenvedett kora délután, így jövőhéten délben a szárdok csarnokában 12:00-tól gyakorlatilag élet-halál mérkőzést vívhat a két rivális a második pozícióért, hiszen csak egy győzelem választja el Dieneréket és a Romát.

Virtus Acea Roma - Sidigas Avellino 75 - 81 (23-20, 18-15, 8-17, 17-14, 9-15) - hosszabbítás után

Olasz bajnokság, alapszakasz, 26. forduló, Róma

Roma: J. Taylor 10/6, Goss 15/3, Datome 14/6, Czyz 11, B. Jones 7/3. Csere: Lawal 8, D'Ercole 6/3, Lóránt 4, Aden -.

Avellino: Lakovic 23/9, Dean 16/12, Richardson 13/3, Biligha 4, Ivanov 10. Csere: L. Johnson 4, Dragovics 7/6, Hunter 2, Spinelli 2.

A mérkőzés teljes statisztikája elérhető erre a linkre kattintva!