Lóránték nehezen, de hozták a kötelezőt

Lóránt Péter tevékeny részese volt a Virtus Roma kora délutáni hazai sikerének, melyet a korábbi soproni Jeff Viggiano vezette Brindisi ellen ért el a fővárosi alakulat. A nagy nehézségek árán kicsikart diadallal honfitársunk klubja tartja a harmadik helyét az olasz élvonalban.

A magyar nagyember csereként pályára lépve 17 percet kapott a bizonyításra, s igen produktív tudott lenni ezen periódus alatt. Összesen 9 pontot szórt 4-ből 3-mas mezőnymutatóval, ezek közül 2-ből 1 jött a triplavonalon túlról, első kosarait pedig büntetőből szerezte (2-ből 2) azokkal érte el Serie A-s pályafutása 100. pontját a 88 - 82-es hazai győzelemmel végződő összecsapáson. Ezen felül 3 lepattanó és 1 kiharcolt fault fűződött még a nevéhez, valamint 12-es +/- mutatójával a fővárosiak második legjobbja volt ezen a délutánon.

Virtus Acea Roma - Enel Brindisi 88 - 82 (18-20, 23-18, 22-34, 19-10)

Olasz bajnokság, 28. forduló, Róma

Roma: J. Taylor 13, Goss 12/3, Datome 18/6, Czyz -, Lawal 19. Csere: D'Ercole 14/12, B. Jones 4, Lóránt 9/3

Brindisi: Gibson 22/12, Reynolds 10/6, Viggiano 13/3, Robinson 13/9 Simmons 10. Csere: Zerini -, Formenti 8/6, Ndoya 3/3, Grant 3, Fultz -.

Írhatnánk azt is: hurrá, honfitársunk elit alakulata kimászott az utóbbi hetek gödréből, de sajnos  a mai is inkább a szív, az akarat és nagy hajrá diadala volt mintsem a jó játék eredménye. Nem szépítsük a dolgokat, a Virtus Roma összességében ma is rosszul játszott, mi több a mérkőzés egyes szakaszaiban ijesztően pocsékul... Az már talán szakavatott olvasóinkat sem lepi meg  hogy a Roma rosszul kezd egy találkozót, ez már már védjegyükké válik, most sem történt másként, a hazaiak csak a második negyedben, épp Lóránt Péter büntetőivel érték utol a már minden mindegy alapon játszó és addig a találkozót uraló vendégcsapatot, akkor úgy tűnt az alapvetően erősebb Virtus onnan menetből behúzza a bajnokit.

Ami azonban a 3. negyedben történt az a legsötétebb római rémálmokat is felülmúlta,  a római csapat védekezése darabokra esett, közép távolról, és a három pontos vonalon túlról a Brindisi gyakorlatilag "szanaszét" dobálta az ekkor  már teljesen indiszponált széteső gárda benyomását keltő vendéglátóit. 10 perc alatt 34 kapott pont a jelenlegi Romától több mint tragikus... Itt jegyezzük meg: válogatott erőcsatárunk ebben a horror-negyedben mindössze kettő percig volt parketten... a 3. negyed végén 12 pont (57-69) volt az újonc előnye. Itt a vég, gondolhattuk akkor, nem is elsősorban az eredmény, hanem főleg a Roma katasztrófális  játékát látva. De a negyedik negyed ismét kisebb csodát hozott, jött Lollo D'Ercole, Péter is visszakerült a pályára, és Gigi Datome is villantott valamit extra képességeiből, a Virtus Roma pedig kiharcolta a győzelmet.  Harc volt ez  a szó szoros értelmében, és nemcsak az ellenféllel, hanem saját pokoli formájukkal szemben is...

Lóránt Péter és a Virtus Roma legközelebb jövőhét vasárnap 20:00-tól játszanak a már matematikailag is kiesett  Biella otthonában.