Lóránték szoros veresége Milánóban

A Lóránt Péterrel felálló Virtus Roma szoros végjátékban maradt alul az olasz bajnokság tavalyi döntősének otthonában, a jelenleg az Euroligában még veretlen Olimpia Milano csarnokában. A csereként 11 percet játszó és jól védekező magyar válogatott játékosnak és társainak abszolút nincs miért szégyenkezniük, hiszen egy európai szinten is a legszűkebb elithez tartozó sztárcsapattól kaptak ki. Lóránt 11 percet pályán töltve összesen 2 pontig jutott 1-ből 1-es mezőnymutatóval, egyetlen kosara egy szép középtávoli tempó volt. Védekezésben több periódusban is jól tartotta a görög válogatott Burusziszt, aki végül 26 pontjával messze a hazaiak legjobbja volt, viszont hazánk büszkesége ellen koránt sem ficánkolt annyira palánk alatt, mint a találkozó többi részében. Honfitárunk 2 lepattanót és 1 eladott labdát jegyzett ezen felül. Nézzük a részleteket:

Hogy nem a Boston Celtics volt az ellenfél, az Mediolanum Forum  üres széksorait látva egyértelmű volt, de azért több mint  4 ezren az élő televíziós közvetítés ellenére is kilátogattak a csarnokba, köztük az Fc Internazionale  fiatal vezetőedzője Andrea Stramaccioni (jobbra) is kíváncsi volt a mérkőzésre. A legerősebb ötösével, immáron a teljesen felépülő Keith Langforddal a soraiban kezdett a házigazda, de a Virtus Roma főleg Goss és Datome eredményességének köszönhetően tartotta a lépést a milánóiakkal, egyedül a nyakigláb görög óriás Ioannis Buruszisz őrzése jelentett szinte megoldhatatlan feladatot a fővárosi magas embereknek, főleg Gani Lawalnak. Nem véletlen, hogy Marco Calvani a vendégek mestere, már az első negyed 5. percében lehozta az amúgy ponterős, de a hellén világklasszissal nem bíró nigériait. Lawal helyére Lóránt Péter állt be, és bár pontot nem szerzett, teljesítményéről sokat elárul hogy a  negyed végéig a pályán hagyta őt Calvani, és ezen időszak alatt az amúgy frenetikus formában játszó "Bou"  sem "szólt hozzá" a meccshez. Ezek után némi meglepetésre (igaz, ekkor már Burusziszt is leültette Sergio Scariolo), a második negyedet ismét Lawallal a center poszton kezdte a Virtus, az EA7 Emporio Armani Milano pedig a papírformának megfelelően szépen fokozatosan építeni kezdte az előnyét, ebben az időszakban Langford és Hairston klasszisa húzta a házigazdát, és a  félidőhöz közeledve Focisz zsákolásával már 13 pontra (47-34) nőtt a különbség. Eldőlt, gondolhattuk. De szerencsére a bordó-sárga mezes fővárosiak nem voltak kishitűek, Taylor és Goss gyors kosaraival már szünetre 10 ponton belülre (47-39) kerültek.

A  harmadik negyed újra Buruszisz show-val indult, az ex Olympiakosz sztár 3 játékperc alatt 8 pontot szerzett, így újra jöhetett Peti, válogatottunk dobott duplát,  szedett lepattanót, de a tavaly nyári érkezése óta  a legjobb olaszországi meccsét játszó göröggel már neki is meggyűlt a baja. A házigazdák pedig 10 pont környékén stabilizálták előnyüket,és ha nincs a Roma oldalán is egy klasszis, nevezetesen Luigi Datome, a jól dobó, hibátlanul büntetőző Fociszék a legkisebb gond nélkül nagyon simán nyerték volna  meg a derbit, De a ma 22 pontig jutó Datome a Roma mezét hordja, és elsősorban neki köszönhetően a záró negyed utolsó perceire ismét nagy nevű ellenfele nyakán loholt a Virtus Acea Roma, a végjáték pedig izgalmas lett, de ismét jött egy hórihorgas görög, és Buruszisz (26 pont, 10 lepattanó, 5 assziszt, 38 index pont!)  eldöntötte a metropoliszok csatáját. A Milano nyert, ezzel Scariolo is lélegzethez jutott, de Roma teljesítményére  sem lehet panasz, mert egy kifejezetten jól játszó, erős, bajnoki címre esélyes, az Euroligában tényezőnek számító csapat méltó ellenfele volt.  Lóránt pedig 27. születésnapjának előestéjén, ha nem is látványos, de a tőle megszokott megbízható teljesítménnyel járult hozzá csapata tisztes helytállásához.

Olimpia Milano - Virtus Roma 87 - 82 (25-18. 22-21, 26-21, 14-22)

Olasz bajnokság, 4. forduló, Milánó, Mediolanum Forum

Milano: Cook 8/6, Hairston 10/3, Langford 19/9, Buruszisz 26/3, Focisz 7/3. Csere: Gentile 4, Melli 4, Hendrix 8, Giachetti 2, Basile -, Stipcevic -.

Roma: J. Taylor 15/9, Goss 19/3, Datome 22/12, Czyz 4, Lawal 14. Csere: Lóránt 2, D'Ercole 3/3, B. Jones 2, Dagunduro 1.