Lóránték újra hátrányba kerültek a PO-ban

Lóránt Péter csereként újra masszív játékkal segítette a tartalékos Virtus Romát, de a fővárosiaknak nem volt sanszuk arra, hogy visszaszerezzék az első derbin elvesztett pályaelőnyüket, így 1 - 2-es hátrányba kerültek az olasz bajnokság rájátszásának negyeddöntőjében.

A magyar magasember a kispadról beállva összesen 26 percet tölthetett játékban, ami alatt 9 pontot szórt, 6 lepattanót szedett le, s 1 falutot harcolt ki, ezen felül pedig 4 eladott labda került fel a neve mellé a negatív oldalra. Mezőnyből igen pontosan célzott (5-ből 4) egyetlen rossz kísérlete a triplavonalon indult, büntetőből pedig 2-ből 1-gyel zárt a 89 - 69-es Reggio Emilia győzelemmel végződő derbin.

A harmadik kiemelt Virtus Roma a tegnapelőtti, nagyon magabiztos hazai győzelme után nem tudta megismételni produkcióját és nagyon simán alulmaradt az újonc otthonában. A vereségnek inkább csak a mértéke meglepő a még mindig nem harcra kész két fővárosi ász, Jordan Taylor és Gani Lawal nélkül és sajnos a két légiós szereplése a holnaputáni, szintén Reggio Emiliában rendezendő találkozón is kérdéses. A 16-ot szóró Andrea Cinciarini irányította hatodik rangsorolt gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott és megtartotta a még az első összecsapáson megszerzett pályaelőnyt.

Lóránt és a Roma legközelebb szerdán este 20:30-tól szállhat csatába a győzelemért, ugyanitt, a Reggio Emilia csarnokában.

Trenkwalder Reggio Emilia(6.) - Virtus Acea Roma(6.) 89 - 69 (21-15, 23-19, 23-21, 22-14)

Olasz bajokság, rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés, Reggio Emilia

Reggio Emilia: Cinciarini 16, Slanina 3/3, D. Taylor 20, Antonutti 17/9, Brunner 10/6. Csere: Jeremics 8/6, Filloy 7/3, T. Bell 8/6, Cervi -, Silins -, Veccia -.

Virtus Roma: Goss 11/6, Bailey 11/3, Datome 20/3, B. Jones 4, Czyz 8. Csere: Lóránt 9, D'Ercole 6/6, Tonolli -.