Lóránték vereséggel kezdték az olasz döntőt

Lóránt Péter ma este az olasz bajnokság döntőjének nyitányán vereséget szenvedett a Virtus Roma tagjaként, méghozzá a címvédő MontePaschi Siena ellen, ami elsősorban a vendégek igencsak precíz triplázásának (26-ből 13) volt köszönhető. A magyar játékos fontos pontokkal és jó játékkal kezdte a finálét.

Lóránt csereként beállva 9 percet volt játékban, ami alatt 3 pontot szerzett, 1 lepattanót kaparintott meg, valamint 1 faultot harcolt ki, mezőnyből 2 dobásából 1 talált utat a gyűrűbe, de az a triplavonalon kívülről érkezett, s a harmadik negyedben egy komolyabb feltámadási kísérlet legfontosabb momentuma volt, ám sajnos így sem tudta megakadályozni a hazai gárda, hogy az euroligás Siena nyerjen (76 - 85) és elvegye a pályaelőnyt az egyik fél negyedik győzelméig tartó finálé első összecsapásán.

Magyar játékos először léphetett pályára a Serie A bajnoki döntőjében (a sporttörténelmi momentumra az olimpiai, világ és Európa-bajnok úszókirálynő Federica Pellegrini is kíváncsi volt, az olaszok egyik legnépszerűbb sztár sportolója a nézőtér első soraiban szurkolt a Romának), de hiába kapott lehetőséget és játszott jól Lóránt Péter, sajnos annyira extra dobóformát fogott ki Luca Banchi együttese, mely ellen egy relatíve jól játszó Virtusnak sem volt sok esélye már a hajrában. Az inkább a védekezéséről híres David Moss például 6 triplát vágott be 11 kísérletből és összesen 20 egységig jutott, de a vendégek legnagyobb ásza, az Euroliga idei pontkirálya, Bobby Brown (17 pont, 8-ból 4 tripla) is kitett magáért, az élete formájában pattogtató Daniel Hackett (18 pont, 10 gólpassz) pedig kiválóan fogta össze az ötödik kiemeltet, mely magabiztos sikerrel indította a finálét.

A rómaiaknál az alapszakasz MVP-je, Luigi Datome játékán még mindig érződik a kimerültség, a vendéglátók kapitánya mindössze 7 pontot szórt, igaz volt 9 lepattanója és 2 gólpassza. A három római amerikai, Jordan Taylor (15 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Gani Lawal (17 pont, 8 lepattanó, 3 blokk) és Phil Goss (16 pont, 7-ből 4 tripla, 4 gólpassz) hatékony volt támadásban, ám a Virtus gyengélkedő periméter-védekezését folyamatosan triplákkal büntette a Siena, mely az első 23 hárompontos próbálkozásából 13-mat értékesített, így hiába vesztette el 13-mal a lepattanó-párharcot, végig vezetve, simán diadalmaskodott a fővárosban. A Virtus csatát vesztett, háborút még nem, ma a rendkívüli dobóforma mellett a vendég Siena páratlan play off rutinja is kellett a győzelemhez, váratlan dolog nem történt: Lóránték eddig a rájátszás minden egyes párharcában egyszer botlottak hazai pályán, míg a Montepaschi eddig  valamennyi páros küzdelmében legalább egyszer képes volt idegenben nyerni. 48 órán belül jön a következő összecsapás, és ha támadásban Datome  többet vállal és pontosabb, védekezésben pedig a mainál jobban kontroll alatt tudják tartani a mágikus sienai triót ( Brown, Hackett , Moss) a Roma kiegyenlítheti a párharcot.

Folytatás ugyanitt Rómában, méghozzá csütörtökön, 20:15-től.

Virtus Acea Roma - MontePaschi Siena 76 - 85 (17-20, 17-16, 22-26, 20-23)

Olasz bajnokság, döntő, 1. mérkőzés, Róma

Roma: J. Taylor 15, Goss 16/12, Datome 7/3, B. Jones 9/3, Lawal 17. Csere: D'Ercole 3/3, Czyz 3, Lóránt 3/3, Bailey 3/3.

Siena: B. Brown 17/12, Hackett 18/3, Moss 20/18, Sanikidze 2, Ortner 8. Csere: Kangur 3/3, Eze 8, Carraretto 2, Christmas -, Ress 5/3, Rasics 2.

A mérkőzés teljes statisztikája erre a linkre kattintva tekinthető meg!