Lórántéknak Cantuban nem jött össze a 3.

Lóránt Péter és olasz klubja, a Virtus Roma Cantuban folytatta a Serie A elődöntős szériáját, ahol a harmadik derbit sajnos nem sikerült megnyernie honfitársunk klubjának, mely támadásban nagyon gyenge teljesítménnyel is sokáig meccsben tudott maradni az euroligás rivális otthonában.

A magyar légiós 10 percet kapott a bizonyításra csereként, ami alatt 3 pont érkezett tőle 1-ből 1-es triplamutatóval, ezen felül 1 elhibázott mezőnykísérlet, valamint 2 eladott labda került fel a neve mellé a 81 - 73-as Cantu győzelemmel végződő derbin, ami után az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 2 - 1 a Roma javára.

A reális esélyei megtartásáért küzdő Trinchieri-legénység egy 14 - 2-es rohammal igencsak bekezdett, majd gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott a rómaiakkal szemben, ám hiába támadott sokszor ötlettelenül, fásultan és lendület nélkül a Virtus, nem tudott 13 pontnál jobban ellépni a Cantu, így végig nyílt volt a derbi. A hajrában óriási dobásai és labdaszerzései révén még látótávolságon belülre kapaszkodott vissza a harmadik kiemelt, de a legvégét már nem izgulta el a kontinens történetének második legeredményesebb klubja, így 2 - 1-re szépített a párharcban és két nap múlva az egyenlítésért léphet pályára saját közönsége előtt a Lorenzo D'Ercole-t most nélkülöző Calvani-tanítványok ellen.

Folytatás péntek este 20:10-kor, ugyanitt, Cantuban.

Lenovo Cantu(7.) - Virtus Acea Roma(3.) 81 - 73 (20-14, 15-18, 16-10, 30-31)

Olasz bajnokság, elődöntő, 3. mérkőzés, Cantu

Cantu: Ragland 11/3, Aradori 19/3, Brooks 8, Leunen 7, Tyus 18. Csere: Tabu 3/3, Mazzarino 3, Cusin -, Scsekics 6, Mancinelli 6.

Roma: J. Taylor 6, Goss 19/9, Datome 15, B. Jones 15/6, Lawal 8. Csere: Bailey 5, Czyz 4, Lóránt 3/3, Tambone -.

A mérkőzés teljes statisztikája erre a linkre kattintva érhető el!