Megint hatalmas skalpot gyűjtöttek Trotterék

Obie Trotter és csapata, a Nyizsnyij Novgorod a PBL-ben lépett ma pályára, Oroszország második legjobb csapatának, a Himki Moszkvának a vendégeként. Előzetesen jóval esélyesebbnek számítottak a hazaiak, ám két héttel ezelőtt már bizonyítottak Trotterék, akkor a másik fővárosi együttest, a CSZKA-t verték meg hazai pályán. A meglepetés ezúttal sem maradt el, hiszen a Himki eddig az egész szezonban mindössze egyszer, az Euroliga második csoportkörében, az Olimpiakosz ellen vérzett el hazai környezetben, most azonban a Novgorod végig vezetve, egészen imponáló játékkal verte nagyobb nevű ellenfelét.

Orosz bajnokság (PBL), alapszakasz

Himki Moszkva (9-4) - Nyizsnyij Novgorod (6-9) 82-97 (13-24, 20-27, 18-24, 31-22)

A vendégek már rögtön az első negyedben komoly előnyre tettek szert, hiszen 11 ponttal vezettek az első 10 percet követően. A félidőig ez a különbség nemhogy csökkent volna, ehelyett nőtt, és 18 pontos fórjuknál talán már a novgorodiak is tudták, előttük a sansz, hogy két héten belül megverjék Oroszország két legjobb, európai élmezőnyhöz tartozó klubját. Fordulás után ezért még egy lapáttal rátettek, a harmadik negyedet is megnyerték hat ponttal, így összességében már 24 egységgel mentek ellenfelük előtt. A negyedik negyedben főleg védekezésben engedtek ki Trotterék, de így is simán megtartották 15 pontot előnyükből, borzasztóan simán nyertek egy olyan klub otthonában, aki idén összesen egyszer kapott ki vendéglátóként.

A meccs teljes statisztikáját itt megtaláljátok!

A vendégek magyar-amerikai irányítója 18 percet töltött a parketten. 10 pontot szerzett 50%-os dobóteljesítménnyel (2/4 triplából, 2/4 kettesből), emellett leszedett 3 lepattanót, szerzett két labdát és mindössze egyet adott el.