Megint kikaptak Trotterék

Duplán fontos meccset játszott ma délután az Obie Trottert is soraiban tudó Nyiznyij Novgorod együttese, hiszen az orosz ligába és a VTB Ligába egyaránt számító összecsapást vívtak a Lokomotiv-Kubany ellenében. A színvonallal - mint legutóbb a Krasznaja Krilja ellen - most is akadtak problémák, sok hibával tarkított, pontszegény találkozón a negyedik negyedben mondtak csődöt leginkább a hazaiak, így három győztes mérkőzés után már másodjára kaptak ki zsinórban.

Orosz bajnokság, VTB Liga

Nyiznyij Novgorod - Lokomotiv-Kubany Krasznodar 54-61 (9-12, 16-15, 19-12, 10-22)

Hullámzó, de borzasztóan gyenge meccset láthatott a novgorodi közönség. Az első öt perc után például 4-2-re ment a Novgorod, de pár perccel később már 5-12 volt az állás a vendégeknek. A negyed végi 9-12-es eredmény pontosan mutatja, milyen szinten nem tudtak a csapatok betalálni a másik gyűrűjébe. A helyzet a második negyedben sem lett sokkal fényesebb, 4 perc játék alatt 6, illetve 2 pontot tudott felmutatni a két fél, Trotteréknek legalább annyi örömük volt, hogy újra náluk volt a vezetés. El is húztak 6 ponttal, de ekkor a Kubany rázta meg magát, és a félidőig vissza tudott szerezni egy minimális fórt (25-27).

A fordulást követően is lendületben maradt a tavaly a mostaninál jóval jobb játékot mutató vendég gárda, 25-33-ra, de még 32-37-re is vezettek, itt viszont megálltak. Az összecsapás egyetlen olyan négy és fél percét produkálta a Novgorod, amellyel maradéktalanul elégedett lehet, egy 12-2-es futásnak köszönhetően 5 ponttal vezettek 10 perccel a meccs vége előtt (44-39). Itt viszont kifogyott a szufla, véletlenül értek el csak kosarakat, mire viszont ezt megtették, már a Kubanynál volt az előny. A vége egészen sima is lett, a záró játékrészben a hazaiak semmilyen erőkifejtést nem tudtak tanúsítani, ami az előzményeket ismerve azért kissé meglepő.

A magyar válogatott irányítója ezúttal jóval kevesebbet játszott az eddigieknél. Az első negyedben két percnél is kevesebb lehetőséget kapott, ezalatt kihagyott két kettes kísérletet, valamint leszedett egy pattanót. A második negyedben sem jutott neki nagyobb szerep, mindössze az utolsó két percre állították be, és ekkor sem volt hatékonyabb: egy kihagyott tripla és dupla után eladott egy labdát és a végén leblokkolták. A második félidőben azért az addiginál több szerep hárult rá. A harmadik felvonásban öt és fél perc alatt szórt két duplát, kiosztott egy sapkát és egy gólpasszt, leszedett egy pattanót, a negatív oldalra pedig csak egy kihagyott triplakísérlet került. A negyedik negyedet egy másfél perces periódust leszámítva végigjátszotta, ám ő sem tudott segíteni összeeső csapatán. A végén 8 ponttal, 4 pattanóval, 1 gólpasszal és 2 eladott labdával zárt, a mezőnyből pedig 4/10-es mutatót hozott. Ezzel csapata negyedik legeredményesebbje lett a pontokat és a hatékonysági indexet tekintve is.