Megint kikaptak Trotterék a Triumph-tól

Ma délután "duplameccset" játszott a Nyizsnyij Novgorod és a Triumph Ljuberci a VTB Liga 14. fordulójában, hiszen ez a találkozó a PBL-be is beleszámított. Miután november közepén egyszer már nyertek a vendégek Obie Trotterék ellen, most Novgorodban is sikerült diadalmaskodniuk, ezzel ők is nagy lépést tettek a VTB-ből való továbbjutás irányába - igaz, a Jenyiszej Krasznojarszk vereségével a magyar válogatott irányítójának együttese is jó pozícióba került, a vereség ellenére is.

VTB Liga 14. forduló, PBL

Nyizsnyij Novgorod (orosz) - Triumph Ljuberci (orosz) 76-80 (13-20, 19-19, 16-19, 28-22)

Az elején nagyjából 6-7 percig tartotta magát a hazai együttes, de a negyed végét elrontották, és már itt megfelelő nagyságú előnyre tett szert a vendég alakulat ahhoz, hogy ezt az egész meccsen meg tudja őrizni (13-20). A második negyedben kicsit hullámzott a különbség. Előbb elérte a 10 pontot is a játékrész elején (15-25), majd kettőre csökkent (32-34), de a nagyszünetben pont annyival vezetett a Triumph, amennyivel 10 perc után (32-39).

Fordulás után előbb megint megnőtt a differencia (32-43), majd öt pontra ezúttal is vissza tudott kapaszkodni a Novgorod (43-48), de a felvonás záró percei ezúttal is a vendégek fölényéről szóltak, 10 pontos fórral fordultak a záró 10 percre (48-58). Az utolsó negyed aztán semmi másról nem szólt, minthogy megpróbált volna egyenlíteni a hazai együttes, de egészen egyszerűen képtelen voltak egy labdás meccset csinálni az összecsapásból, folyamatosan 4-6 pont között hintázott a két fél közti távolság. 10 másodperccel a vége előtt az egyébként is kiválóan játszó Jakovenko révén három pontra megközelítették ugyan a Triumph-ot, de ez már későn jött, végül négy egységgel nyertek a vendégek (76-80).

A legeredményesebb játékos Szergej Karaszev lett a maga 22 pontjával. Mellette McKee (15 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 2 labdaszerzés) 5/14-es mezőnymutatója és 5 eladott labdája ellenére is hasznos tudott lenni, de a másik irányító, Naimi (17 pont, 3 gólpassz) is kiemelkedő teljesítményt nyújtott a Triumph-nál 5/7-es triplamutatójával. A hazaiaknál újfent Dijon Thompson (18 pont, 6 pattanó) volt az egyik vezér, mellette a már említett Jakovenko (23 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz) volt a másik húzónév a mai napon - igaz, mindkettejük statisztikáját 4 eladott labda is rontja.

Trotternek a dobás nagyon ment ma. Két kísérletét a triplavonalon belülről ugyan elrontotta, de hármasmutatója 4/6 volt, így végül 12 ponttal, 3 gólpasszal és egy pattanóval zárt. Eladott labdája nem volt, egy szerzett viszont igen.

Ezzel a vereséggel mindkét együttes 7-7-tel áll a VTB B csoportjának 5. és 6. helyén. Mivel a hetedik helyezett Jenyiszej mai vereségével csak 5-9-es mérleget tud felmutatni, így négy fordulóval a csoportkör vége előtt jó eséllyel továbbjutott a Triumph és a Novgorod is a nyolcaddöntőbe. A PBL-ben már más a helyzet. Mai győzelmükkel a vendégek 4-6-tal kicsit fellélegezhetnek, a hazaiak viszont 4-8-cal ott vannak a vonal környékén, még ha ez most a nagyon változó meccsszámok miatt nem is látszik - a Jenyiszej valószínűleg nem kerül be a rájátszásba, a Szpartak Primorje pedig 3-6-tal még mindig jó eséllyel pályázik a "másik nem-rájátszó együttes" titulusára.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!