Megszenvedtek, de győztek Hangáék

Hanga Ádámék a jó első negyed után a következő két felvonást elvesztették, így a végjátékban hátrányból kellett fordítaniuk az Estudiantes ellen - megtették, 82-77-re győztek végül.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 12. forduló
Baskonia Vitoria Gasteiz (8-4) - Movistar Estudiantes (4-7) 82-77 (24-13, 19-22, 12-23, 27-19)

Az első negyedben komolyabb fórba került a Baskonia, és nem tűnt úgy a második felvonásban sem, hogy komolyabb gondjuk lehetne - az első 20 percben 15 pontig jutó Beaubois vezetésével 8 pontos előnyben voltak féltávnál. A fordulás után azonban megrázta magát Edwin Jackson a túloldalon, így a Baskonia meglepetésre hátránnyal fordult az utolsó 10 percre (55-58). A végjáték szorosan alakult, átvette a vezetést a hazai alakulat, de 75-75-nél még egál volt az állás az utolsó előtti percben. Ekkor jött a meccs legjobbja, Beaubois, aki két támadás alatt 5 pontot szórt, ezzel eldöntötte a Baskonia javára a mérkőzést.

Hanga Ádám is jól játszott, a francia hátvéd mögött a második legeredményesebb volt a hazaiaknál 11 pontjával (3/5 dupla, 1/3 dupla, 2/2 büntető), volt 4 lepattanója, 1-1 gólpassza, blokkja, szerzett és eladott labdája, valamint 2 beütött és 1 kiharcolt faultja, így 12 VAL-lal zárt 29 és fél perc alatt.

A Baskonia legjobb dobói: Beaubois 31/9, Hanga 11/3, Larkin 10.

Az Estudiantes legjobb dobói: Jackson 26/12, Wilson 15/3, Fernandez 14.