Nagy esélyt hagytak kihasználatlanul Perlék

Perl Zoltán csapata, a Treviso hiába vezetett 17 ponttal a harmadik negyedben, végül vereséget szenvedett az Udine ellen.

Serie A2, alapszakasz, 29. forduló
De Longhi Treviso Basket (20-9) - G.S.A. Udine (15-14) 62-65 (11-14, 20-9, 17-12, 14-30)

Az Udine jobban kezdte a mérkőzést, illetve kevésbé gyengén, mint a Treviso, de a hazaiak egy 10-0-s szakasszal nyitották a második negyedet, majd a félidő vége is jobban sikerült nekik, 8 pontos előnyben voltak ezáltal a nagyszünetben (31-23). A fordulás után még nagyobb lett a két gárda közötti differencia, többször is 17 ponttal vezetett a Treviso, és ebből 13 egység megvolt még a harmadik negyed végén is (48-35). Túl korán nyugodott meg a másodosztály keleti csoportjának éllovasa, 13-1-gyel kezdték a vendégek a negyedik negyedet, így a 34. percben egyetlen pont volt a két gárda közötti távolság, sőt, az erős dupla-duplát hozó Hall (20 pont, 12 pattanó) vezetésével a 36. percben már az Udine állt jobban (51-52). Az utolsó 5 percben a lehető legszorosabb volt az összecsapás, de a vendégeknek jött ki jobban a lépés, akik végül 65-62-re győztek. Azért is fájó a Treviso veresége, mert a Bologna is kikapott ebben a körben, meccselőnybe kerülhettek volna legnagyobb riválisukkal szemben.

Perl Zoltán kicsit több mint 29 perc alatt ezúttal 3 pontig jutott (1/3 dupla, 0/2 tripla, 1/2 büntető), volt 5 pattanója, 2-2 gólpassza és eladott labdája, valamint 3-3 beütött és kiharcolt faultja, így 3 VAL-t szerzett összességében.

A Treviso legjobb dobói: Ancellotti 15, La Torre 11/3, Moretti 9/3, Fantinelli 9.

Az Udine legjobb dobói: Fall 20/3, Veideman 19/3, Okoye 18/6.