Nagyon kikapott a Falco a FIBA-kupában

Az első negyed után esélye sem volt a szombathelyi csapatnak az Oostende otthonában, 29 pontot vereség lett a vége.

FIBA Europe Cup, csoportkör, 3. mérkőzés

Telenet Oostende - Falco-Trend Optika KC Szombathely 91-62 (16-19, 28-13, 28-12, 19-18)

Falco: Rundles 8/6, Butorac 11/3, Váradi 1, Hallik 11/3, Wright 11/3
cserék: Bognár 2, Csomagics 4, Simon 5, Dobos 3, Bazsó 2, Hódi 5/3

Oda-vissza ütésváltással kezdődött a meccs, a Falcónál elsősorban Wright jeleskedett, hamar beszórt két duplát és egy triplát is. Az első negyed végig változatos játékkal telt, hol egyik, hol másik csapat járt előrébb egy-két ponttal, végül Dobos pontjaival a lepattanók terén uralkodó szombathelyiek zárták előnnyel ezt a játékrészt. A második negyed elején egy 7-0-s futással fordított az Oostende és leindításokból meg is lépett, itt nagyon kijött a cserepadok közti különbség - a Falco jó öt percig nem tudott pontot szerezni. Wright és Bognár is beütötte harmadik személyijét még a nagyszünet előtt, a szombathelyiek pedig nem tudták tartani a lépést, tíz pont feletti előnnyel kezdhette a második félidőt az Oostende.

A harmadik negyedet egy 7-0s etappal kezdte a hazai alakulat, Wright villámgyorsan megkapta negyedik faultját, a különbség pedig a húsz pontot súrolta - itt eldőlt a találkozó. Ugyan a folytatásban már tudott pontot szerezni a szombathelyi csapat, a festékben valósággal lemosták Hallikékat a hazaiakat, így az utolsó játékrész előtt már közel harminc volt a különbség. Innentől már nem volt kérdés, mindkét csapat a végét várta, komoly zakóval térhetnek haza Váradiék - elszenvedték második vereségüket a sorozatban.

Fotó: vaol.hu