Nagyot küzdöttek, de kikaptak Trotterék Kaunasban

A VTB Liga alapszakaszának záró fordulójában Obie Trotter és csapata, a Nyizsnyij Novgorod az Euroligában szereplő Zalgiris Kaunas vendége volt. Az oroszok az elmúlt három hétben két, szintén az első számú európai kupasorozatban résztvevő orosz gárdát, a CSZKA Moszkvát és a Himki Moszkvát is megverték és most is nagyon jól tartották magukat, abszolút meccsben voltak egészen a végjátékig, ám a litvánok hazai közönség előtt behúzták az összecsapást. Mivel a Triumph kikapott a CSZKA ellen, így Trotterék az ötödik helyen zártak a B csoportban.

VTB Liga, alapszakasz, 18. forduló

Zalgiris Kaunas (litván, 16-2) - Nyizsnyij Novgorod (orosz, 10-8) 69-62 (9-13, 24-19, 18-19, 18-11)

Az első negyed nagyon felejtősre sikeredett, mindkét gárda csak kereste dobóformáját, összesen 22 egységig jutottak az első 10 perc alatt, ami még jó védekezés mellett is borzasztóan kevésnek számít (9-13). A második felvonásban aztán kiszakadt a zsák mindkét félnél. A vendéglátók ledolgozták első negyedben összeszedett, nem túl nagy hátrányukat, sőt, egyetlen ponttal már ők vezettek a nagyszünetben (33-32). A fordulást követően azonban nem estek össze a vendégek, továbbra is nagyon jól tartották magukat, ami az utóbbi időben mutatott formájukat tekintve azért nem volt akkora meglepetés, ma az is bebizonyosodott, hogy nemcsak az ellenfelek nézték le őket a korábbiakban, hanem ők is sokat javultak januári-februári játékukhoz képest. A záró játékrészre egállal fordultak a felek (51-51). A negyedik negyedet jobban kezdte a Zalgiris, gyorsan 5-6 pontos fórra tettek szert és ezt jól őrizték a találkozó végéig, az oroszoknál kicsit ki is fogyott a szufla. Végül hét ponttal nyert a kaunasi alakulat, 69-62 arányban.

Ez az eredmény azt jelenti, hogy a Nyizsnyij Novgorod maradt a csoport ötödik helyén - mivel a Triumph közben egy húszast kapott a CSZKA-tól - és a másik csoport negyedik helyezettjével játszik majd a nyolcaddöntőben - ennek a csapatnak a kiléte még a mai napon, de a későbbiek folyamán derül ki.

A magyar válogatott irányítójának, Obie Trotternek nagyon nem ment ma a dobás. 22 és fél perc alatt mindössze négy pontot szorgoskodott össze úgy, hogy egyetlen duplakísérlete kimaradt, a hármasvonalon túlról pedig ötből egyszer volt eredményes - emellett két büntetőből egy pontot sikerült elérnie. Kiosztott emellett 4 gólpasszt, volt 3 lepattanója, de 2 eladott labdája is.

A meccs teljes statisztikáját itt találjátok!