Óriási csatában győzött a Körmend

Sokáig hullámzó volt a játék, de a végjátékban a Halász-Ferencz-Tuoyo-Fanning négyes vezette Körmend végül legyőzte a litván Nevezist.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, J csoport, 2. forduló
Egis Körmend (magyar, 1-1) - BC Nevezis (litván, 1-1) 85-79 (19-20, 17-12, 25-31, 24-16)

Egis Körmend: Hollins 8, Németh -, Ferencz 16/12, Tuoyo 20/12, Horti -.
Csere: Davis 3/3, Halász 17/9, Fanning 15, Csorvási 6.

BC Nevezis: Veljacic 6/6, Woodard 6/6, Matulisz 8, Lihodej 19/15, Korenyuk 3.
Csere: Volkusz 10, Maldunasz 5, Medford 22/9.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyedben úgy tűnt, hogy nem fog sok pont esni ezen a találkozón, Tuoyo a negyedik perc elején csak 5-4-re alakította az állást egy triplával. Két hármasának köszönhetően a litván együttes vezetett a felvonás felénél (7-10), ezt követően azonban Fanning vezetésével egy 7-0-val fordított a védekezésben is jobban záró körmendi alakulat (14-10). A játékrész utolsó két perce alakult rosszul a Körmendnek - Lihodej pontjaival fordított a Nevezis, és 10 perc után egyetlen egységgel vezettek Csorvási kosara ellenére is (19-20).

Medford hatékonyan játszott ebben a negyedben - a Falco tavalyi irányítójának triplájával 6 pontos lett a litván előny a 11. perc végére (19-25). Nem esett szét a Körmend, megint jobban teljesítettek hátul, így bár ők sem sziporkáztak támadásban, Halász és Ferencz tripláival a negyed felére fordítottak (29-27). Medford zárta le a vendégek négy és fél perces pontnélküli, 0-8-as periódusát egy kettő plusz egyes akcióval, de a litvánok csak büntetőkből tudtak eredményesek lenni ezt követően a félidő során, így Halász újabb hármasával, illetve azzal, hogy ezt a negyedet is Csorvási duplája zárta, négy pontra nőtt a Körmend előnye a nagyszünetre (36-32).

Ferencz hármasával indult a harmadik negyed, amivel kialakult az eddigi legnagyobb körmendi fór (39-32), ez a felvonás azonban nem a védekezésről szólt egyik oldalon sem, két triplával azonnal vissza is kapaszkodott a Nevezis a magyar csapatra (39-38). Ferencz, Tuoyo és Hollins kosaraival másfél perc alatt csinált egy 7-0-s szakaszt a vasi alakulat (46-38), és beállni látszódott a 5-8 pontos differencia a két együttes között. A felvonás második felében változott a játék összképe - két kosár jó plusz büntetős akcióval és egy hármassal már a Nevezisnél volt az előny a 28. perc közepén (54-56). Tuoyo révén felvette a ritmust a Körmend is, de egy litván zsákolás után két ponttal a vendégek vezettek 10 perccel a vége előtt (61-63).

A záró felvonás merőben más volt, mint az előtte való - Hollins egyenlített ugyan, de a litvánok két kosárral válaszoltak, nagyon ritkán szerzett pontot a két gárda. A 34. perc elején egy sportszerűtlent is fújtak Davisre, amiből két büntetőt meg egy triplát dobtak a vendégek, ezzel 9 pontra nőtt a távolság, ez volt az eddigi legnagyobb differencia (63-72). Halász két büntetőt után még labdát és egy duplát is szerzett, triplájával pedig négy pontra csökkent a Körmend hátránya a 36. perc közepén (70-74). Tuoyo és Ferencz is beszórták fejenként negyedik hármasaikat, amivel a 38. percben már a Körmend vezetett (78-77). A litvánok képtelenek voltak a kosárba találni, Tuoyo tovább növelte a hazaiak előnyét, és végül 85-79-re győzött a magyar csapat, borzasztóan fontos győzelmet aratott.