Parádés játékkal verte a Körmend a Minszket

Az Egis Körmend az első félidőben parádézott a Cmoki-Minszk elleni FIBA Europe Cup találkozón, 20 perc alatt felépített 24 pontos előnyükből pedig 16-ot meg is tartottak a végig - 90-74-re győzött a vasi alakulat.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, N-csoport, 2. forduló
Egis Körmend (magyar, 1-1) - BC Cmoki-Minszk (fehérorosz, 1-1) 90-74 (22-14, 28-12, 19-23, 21-25)

Egis Körmend: Petty 12/6, Smith 17/3, Ferencz 5/3, Allen 17/6, Horti 2.
Csere: Csorvási 13, Saddler 8, Loveridge 16/12, Németh -.

Cmoki-Minszk: Joyce 18/9, Kudrautsau 4, Kisielius 8/6, Ivanovics 12, Gagics 7.
Csere: Lashkevich 4, Ulyanko -, Trastsinetski -, Gray 10/6, Meshcharakou 11/3, Semianiuk -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyedben elég idegesen kezdtek a csapatok, a bírók mindkét oldalon érdekes faultokat fújtak és nem fújtak le, kicsit dadogott a gépezet mindkét csapatnál. A vendégek Gagicsra építve próbáltak játszani, Joyce gyorsaságát nagyon keveset használtak, a szerb centernél viszont gyorsan felment a pumpa, ezt követően pedig nem sok hasznára volt a Minszknek - a helyére beálló Lashkevich két szép horgot is dobott. A Körmendnél előbb Smith, majd Petty leosztásaiból a centerek, Horti és Csorvási voltak eredményesek. A vasi gárda a játékrész nagy részében 4-6 pontos előnyben játszott, majd egy eladott labdából kapott ziccer után kért időt Gasper Potocnik, ami megváltoztatta a játék képét (17-13).

A Körmend az első negyedből hátralévő nagyjából 2 percet 5-0-ra nyerte Saddler betörése és Loveridge triplája után, majd a második felvonást is egy 6-0-val nyitották Smith és Petty révén, így gyakorlatilag kevesebb 3 és fél perc alatt csináltak egy 11-0-t. Jött egy vendég időkérés, de Petty hármasa követte azt, 17 ponttal lépett meg a Körmend a 12. perc végére (31-14). Sokáig tartották ezt a különbség a csapatok, a 38. perc végére jöttek vissza 14 pontra a fehéroroszok Milosevics kosaraival (40-26), de egy hazai időkérés után megint megváltoztatta a játék képét. Milosevics kikönyörgött magának egy technikait, emellett is új lendületet kapott a magyar alakulat, amely a félidőből hátralévő 2 percet 10-0-ra nyerte, így nem kevesebb mint 24 ponttal álltak jobban a nagyszünetben (50-26).

A fordulás után a fehéroroszok támadójátéka javult fel leginkább, a Körmend pedig kicsit pontatlanabb lett támadásban. 20 pont alá is benézett a Minszk, főleg az első félidőben szinte semmit nem csináló Gray, illetve a nem sokkal többet mutató Joyce pontjainak köszönhetően, egy kerek 20-as azonban még így is megvolt a körmendiek fórjából a záró felvonás előtt (69-49).

Az utolsó negyedet egy két és fél perc alatt futott 8-0-val kezdte a Minszk, amely így 12 pontra zárkózott, jött egy újabb Potocnik-időkérés (69-57), ez azonban most nem használt. A második félidőben pályára kerülő és borzasztóan hasznos Meshcharakouval nem nagyon tudott mit kezdeni a vasi alakulat, a két amerikai is nagyon feljavult, így 10 pont alá kerültek a vendégek egy büntetőt követően a 34. percben (72-63). Ekkor csinált egy óriási butaságot Kudrautsau, aki sportszerűtlen hibát követett el, ez pedig teljesen megfordította az ebben a szakaszban látható trendet. A hazaiak négy büntetőt értékesítettek ebből az akcióból, összességében pedig egy 9-1-es szakaszt produkáltak a 37. perc végéig, elég erősen úgy tűnt, hogy el is dőlt ezzel a meccs (81-64). Nem is nagyon történt már semmi sorsfordító, Joyce révén próbált kozmetikázni a Minszk, de Ferencz Csaba triplája zárta a meccset, a Körmend pedig 90-74-re győzött.