Perl ezúttal 13 ponttal segítette győzelemhez a Trevisót

Perl Zoltán csapata, a Treviso fordított a második félidőben, 69-57-re nyerte a Trapani elleni második meccset, így 2-0-ra vezet az egymás elleni párharcban - a magyar válogatott játékosa ezúttal 13 pontot szórt.

Serie A2, Rájátszás, Nyolcaddöntő, 2. mérkőzés
De Longhi Treviso Basket (1-0) - Lighthouse Trapani (0-1) 69-57 (14-15, 14-21, 19-11, 25-11)

A Treviso nem kezdett jól - az első negyedben még csak a támadójátékkal volt gond, aztán a másodikban a védekezéssel is, így a Crockett vezette Trapani 10 pontos vezetéssel mehetett a nagyszünetre (25-35). A fordulás után aztán nagyot fordult a játék összképe  és a Treviso játéka is. Perlék előbb a harmadik negyedben 2 pontosra csökkentették lemaradásukat, aztán a 34. perc közepétől kezdve, 49-49 után vették át igazán a találkozó irányítását, kettő perc alatt elhúztak 10 ponttal, onnan pedig négy és fél perc alatt már nem tudott felállni a Trapani. Végül 69-57-re győzött a Treviso, a párharcban pedig 2-0-ra vezet.

Perl Zoltán kezdőként 32 percet játszott, 13 pontot szerzett (4/5 dupla, 1/2 tripla, 2/2 büntető), volt 4 lepattanója, 4-4 szerzett és eladott labdája, 2 gólpassza, 3-3 beütött és kiharcolt személyi hibája, így 17 VAL-lal a győztes egyik legjobbjaként végzett.

A Treviso legjobb dobói: Moretti 17/9, Perry 14, Perl Zoltán 13/3.

A Trapani legjobb dobói: Crockett 17, Mays 12/3, Ganeto 10/3.