Perl megint jó volt, a Treviso újfent győzött

Perl Zoltán megint jól játszott a Recanati elleni összecsapáson, a Treviso pedig 75-62-re győzött, ezzel továbbra is ott áll a Serie A2 keleti csoportjának élén.

Serie A2, alapszakasz, 27. forduló
De Longhi Treviso (19-8) - US Basket Recanati (7-20) 75-62 (17-14, 15-14, 24-12, 19-22)

Az első félidő elég hullámzóra sikerült, miután a hazaiak 8-2-vel kezdtek az első szűk 4 percben, a keleti csoport utolsó helyén álló vendégek viszont ezt követően feljöttek ellenfelükre. A kocka igazán a második negyed első felében fordult, 20-17 után ugyanis futott egy 10-0-s szakaszt a Recanati, amely így a 15. perc végén 7 ponttal vezetett (20-27). A félidő utolsó 5 percre azonban Moretti, Perry és Perl Zoltán vezetésével a Trevisóé volt, amely visszavette előnyét a nagyszünetre (32-28). A fordulás után Rush révén még mindent megpróbált a vendég gárda, de 35-32 után elkezdett elhúzni ellenfelétől a vendéglátó, Fantinelli és Ancellotti vezetésével 16 pontra nőtt a távolság a harmadik negyed végére (56-40). A záró játékrészben csak 8 pontra tudtak visszajönni a vendégek, annál közelebb nem, így nagyobb izgalmak nélkül győzött a Treviso végül 75-62-re.

Perl Zoltán ezúttal is jól játszott, 27 perc alatt 8 pontig jutott (4/8 dupla, 0/1 tripla), volt 8 pattanója, 3 szerzett és 4 eladott labdája, valamint 1 gólpassza és 1 beütött faultja, így 9 VAL-lal végzett.

A Treviso legjobb dobói: Moretti 19/6, Perry 14, Fantinelli 11/6.

A Recanati legjobb dobói: Rush 14/3, Pierini 13/6, Bader 9/9.