Phil Pressey majdnem félpályás triplájával nyert a Barca

A második félidőben lényegében végig hátrányban kosarazott a Barcelona, de Phil Pressey majdnem a félpályáról elengedett hármasával végül 72-70-re legyőzte a UCAM Murciát - Hanga Ádám mindössze két és fél percet játszott.

Felkészülési mérkőzés
FC Barcelona Lassa - UCAM Murcia 72-70 (19-14, 12-18, 16-19, 25-19)

A Barca jól kezdett, 8-2-vel nyitották a meccset, és az első negyedben végig vezettek, a második 10 perc során viszont visszaesett támadójátékuk, fordított is a Murcia (31-32). A nagyszünet után szinte azonnal meglépett a Murcia, és annak is a Barca örülhetett, hogy csak négy ponttal voltak lemaradva 10 perccel a vége előtt, mert a harmadik felvonás során ennél csak nagyobb volt a differencia (47-51). A 35. percben egyenlített megint a gránátvörös-kék alakulat (57-57), de egy 8-0-s futással újra a Murciánál volt egy elég komoly előny (59-67). A Barca egy 10-0-val átvette a vezetést, de az utolsó másodpercekre 70-69-es Murcia-vezetéssel fordultak a csapatok, amikor Phil Pressey bevállalt egy majdnem félpályás triplát, el is süllesztette azt, így győzött végül a Barcelona 72-70-re.

Hanga Ádám kezdő volt, de mindössze két és fél percet játszott (1 kihagyott tripla, 1 szerzett labda) - valószínűleg sérülést szenvedhetett, a Barca pedig nem akarta kockáztatni, hogy egy héttel a bajnoki rajt előtt hosszabb időre kiszálljon, de amennyiben lesz bővebb információnk, beszámolunk róla.

A Barcelona legjobb dobói: Moerman 12, Gerun 11, Pressey 10.
A Murcia legjobb dobói: Tumba 12, Benite 9, Oleson 8, Delia 8, Hannah 8, Soko 8.