Pongó Marcell megint nagyon jó volt, de csapata kikapott

A magyar irányító 18 pontot és 7 gólpasszt szerzett, de az Orange Academy hiába vezetett 25 percig, végül kikapott közvetlen riválisától.

A német másodosztály 20. fordulójában az Orange Academy (5-14) a közvetlenül előtte álló Paderborn (7-12) vendége volt. A weissenhorni alakulat 25 percig vezetett a találkozón, a mérkőzés első felében ráadásul elég nagy fölényben játszottak, ám az utolsó 15 percre átvették a vezetést a hazaiak, és végül 89-84-re nyertek. Ezzel az eredménnyel eléggé szétszakadt a mezőny vége - az utolsó három hely között egy győzelemnyi különbség van (ráadásul a Baunach beérte az Ulm fiókcsapatát), az őket megelőző Paderbornnak viszont már 3 győzelemnyi előnye van velük szemben.

A vendégek magyar irányítója, Pongó Marcell 38 perc alatt kipontozódott, 18 pont (4/6 dupla, 2/7 tripla, 4/7 büntető), 7 gólpassz, 4 pattanó, 1 szerzett és 3 eladott labda került a neve mellé, 17 VAL-jával csapata egyik legjobbja volt. Fazekas Mátét ezúttal nem nevezték.