Pongó nem játszott, Fazekas Máté viszont elég sokat

Az Orange Academy magyar irányítója nem lépett pályára - Fazekas Máté 15 percnyi lehetőséget kapott, amit hasznosan töltött.

A német másodosztály 18. fordulójában az Orange Academy a harmadik helyen álló RheinStars Kölnt fogadta. A vendégek az első félidő nagy részében is vezettek, a második negyed végén vette át a vezetést a ratiopharm Ulm fiókcsapata, a fordulás után viszont nagy lett a különbség a két gárda között, és végül a Köln 91-63-ra győzött - ezzel ők 12-6-tal állnak, a weissenhorni alakulat pedig 5-13-mal.

A hazaiaknál Pongó Marcellt ezúttal nem nevezték, Fazekas Máté viszont 14 percnyi játéklehetőségét 5 ponttal (1/2 dupla, 1/1 tripla), 1-1 pattanóval és gólpasszal használta ki - 1 eladott labdája ellenére is 5 VAL-lal zárt.