Pontgazdag meccsen nyert a Szolnok

A magyar bajnok Szolnoki Olaj KK pontgazdag meccsen, kiváló kinti dobásainak köszönhetően győzött 88-77 arányban a Mega Vizura ellen.

Adria Liga, alapszakasz, 21. forduló
Szolnoki Olaj KK (magyar, 10-11) - Mega Leks (szerb, 8-13) 88-77
(22-24, 27-23, 15-17, 24-12)

Szolnoki Olaj KK: Gipson 18/12, Vojvoda 20/12, Milosevics 8, Lee 9/9, Keller 11/3.
Csere: Báder 2, Jones 18/6, Rakics 2.

Mega Leks: Miljenovics 12/6, Zagorac 15/3, Keselj 6, Jokics 27/12, Nikolics 2.
Csere: Jaramaz 5/3, Krsztics 3/3, Veljkovics -, Djokovics 7/3, Simovic -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Lee triplája nyitotta a mérkőzést, amelyre Keselj egy kettessel válaszolt, Vojvoda duplája után pedig Jokics talált be kintről, így az első két perc után egál volt a mérkőzés (5-5). A vendégek kicsit megálltak pontszerzésben, így Keller és Gipson kosarait követően 5 ponttal lépett meg az Olaj a 4. perc végére. Keselj egy támadásban három támadópattanót szerzett, majd Zagorac büntetőivel zárkózott a szerb együttes, Miljenovics triplájával pedig át is vették a vezetést a 6. perc végén (12-14). Jones távoli kettesével, majd triplájával vette vissza a vezetést az Olaj, Jokics révén egalizált a Mega Leks (17-17). Vojvoda triplájára is Jokics felelt előbb egy duplával, aztán egy hármassal, Miljenovics büntetői után pedig kialakult a legnagyobb különbségű szerb előny (20-24). Jones még a 9. percben talált be, ez volt a negyed utolsó kosara (22-24).

A második felvonásban újra Lee talált be először kintről, majd Jones, Vojvoda és Gipson is triplákat értékesítettek, a 13. perc elejére 10 lett közte, szinte a semmiből (34-24). Jaramaz is bepörkölt egy hármast, ezt követően pedig Milosevics és Keselj, majd Keller és Krsztics váltottak kosarakat - utóbbiak hármast, ez volt a Szolnok 10. jó kinti dobása már. Vojvoda kosarára Jokics válaszolt, így 7 pontos volt a szolnokiak előnye a negyed felénél (41-34). Jones előbb egy kettest, majd két büntetőt értékesített, ezzel a 17. percben már 11 volt közte, de amilyen gyorsan ellépett ellenfelétől az Olaj a negyed elején, olyan gyorsan fordított is a Mega Leks - Miljenovics, Zagorac és Jokics tripláit egy-egy Zagorac-dupla "fogta közre", 13-0-s futással vették vissza a vezetést a vendégek a 18. perc végére (45-47). Vojvoda az utolsó percben egalizált, majd Miljenovics két szerencsétlenkedése után Báder büntetői zárták a félidőt, kettővel mentek a vendéglátók (49-47).

A fordulást követően Keller tett be egy alley-oopot, de a szerbek láthatóan felvették a Szolnok ritmusát, Jokics és Keselj kosaraival egyenlítettek (51-51). Gipson nagy percei következtek, két duplájával lépett meg az Olaj, majd hármasával újra ötpontos volt a fór a felvonás felénél (60-55). Jokics, ahogyan az egész meccsen, úgy ebben a periódusban is tarthatatlan volt, az kosaraival és Djokovics öt pontjával a 29. percre fordított is a Mega Leks, sokadjára a mérkőzés folyamán (62-64). Vojvoda a palánkról befejezett egy nehéz ziccert, ez volt a negyed utolsó kosara, így az utolsó 10 percre egállal fordult a két csapat (64-64).

A záró játékrész nagyon feszült hangulatú volt, jóval kevésbé voltak pontosak a csapatok támadásban, mint a meccs korábbi szakaszaiban. Nikolics kosarára Keller, Jaramazéra pedig Jones felelt azonnal. A 34. percben Keller kettesére jött azonnal Djokovics válasza. A félidő felére egy Jokics triplára dobott Vojvoda hármassal és egállal fordultak a csapatok (73-73). Milosevics egy gyorsindítást fejezett be, jött is a vendégek időkérése. Miljenovics a második tiszta ziccerét hagyta ki a mérkőzésen, Gipson triplával "válaszolt" erre, a következő támadásból pedig Milosevics szerzett kosarat a támadóidő lejárta előtt (80-73), kezdett meglépni megint a Szolnok. Zagorac egy büntetőjére Vojvoda és Lee is hármassal felelt, így gyakorlatilag két perccel a vége előtt eldőlt a találkozó (86-74). A végeredmény 88-77 lett, ezzel a Szolnok továbbra is ott van a legjobb 10 között.