Rosco Allen 17 pontja kevés volt a Valencia ellen

Az Obradoiro gyorsan 10 pont körüli hátrányba került a Valencia ellen, onnan pedig nem tudott fordítani a 17 pontos Rosco Allen újabb kiváló teljesítménye ellenére sem, 92-75-re győztek a vendégek.

Spanyol bajnokság, 5. forduló
Rio Natura Monbus Obradoiro (1-4) - Valencia Basket (3-1) 75-92 (14-22, 16-16, 25-22, 20-32)

Elég gyenge színvonalú első félidőt láthatott a közönség - a nagyobb nevű vendégek is csak büntetőkkel tudtak ellépni a 7. perc végére (8-15), de teljesítményüket ők sem teszik ki az ablakba. A negyed végét megnyomták, volt már 12 pont is a fórjuk, de Rosco Allen két duplával hozta vissza 8-ra csapatát (14-22). A második felvonásban végig ugyanaz volt a forgatókönyv - 6-10 pont között ingadozott a távolság. A Valencia továbbra sem tudott felpörögni, nem sikerült eldönteniük a meccset, de amikor a hazaiak betaláltak, akkor ők is válaszoltak. A vendéglátó Santi Yusta kosaraival próbálkozott, de sok eredménye nem volt ennek az első 20 percben (30-38).

A fordulás után nagyot változott a játék képe abban a tekintetben, hogy mindkét csapat eredményesen kosárlabdázott. Rosco is beszórt két duplát Mickey McConnell passzai után, de nagyon közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez az Obradoiro, egészen a negyed végéig - ekkor Pustovyi dobott három kosarat is, így 5 pontra megközelítette ellenfelét a Rio Natura Monbus (55-60). A negyedik negyed elején Rosco 2+1-ével jöttek fel négy pontra a hazaiak, de a Valencia azonnal válaszolt egy triplával, majd még 1-gyel, a 35. perc elejére megint 13 pontos előnyük volt (63-76), és úgy tűnt, hogy itt megtörték a vendéglátókat, innen pedig nem is tudott már visszajönni a hazai gárda, a végét el is engedték, így 75-92 lett a végeredmény.

Rosco Allen ezúttal is az Obradoiro legponterősebb kosarasa volt 17 egységgel (7/13 dupla, 0/2 tripla, 3/6 büntető), volt 4 pattanója, 3 szerzett labdája, 1-1 eladott labdája és gólpassza, valamint 4 beütött és 6 kiharcolt faultja, így 15 VAL-lal Santi Yusta mellett a legjobb volt összteljesítményben is.

Az Obradoiro legjobb dobói: Rosco Allen 17, Yusta 13, Devidas 12/12, Pustovyi 10, Whittington 10/6.

A Valencia legjobb dobói: Dubljevics 19, Diot 15/12, San Emeterio 11/3, Martinez 10/6, Sastre 10.