Rosco Allen megszórta a Real Madridot

Az Obradoiro magyar ásza, Rosco Allen csak az első negyedben 13 pontot szórt a Real Madrid otthonában, végül 19 pontig jutott - csapata az első félidőben méltó ellenfele volt a királyi gárdának, a fordulás után azonban nagy lett a különbség, végül tükörsimán, 106-59-re győzött a Madrid.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 13. forduló
Real Madrid (11-1) - Rio Natura Monbus Obradoiro (4-8)  106-59 (20-22, 28-18, 33-8, 25-11)

A meccs Rosco Allen triplájával indult, és bár a Real 7-3-ra fordított, a magyar fiú és Artem Pustovyi vezetésével végig partiban volt ellenfelével a Mickey McConnellt ezúttal nélkülöző vendég gárda. Főleg Rosco volt elemében, 13 pontot szerzett csak az első negyedben, közte három triplával, és gyakorlatilag egymaga volt felelős az Obradoiro vezetéséért 10 perc játék után (20-22). A második negyed elején leült pihenni a magyar erőcsatár, a meccs képe is megváltozott.

A hazaiaknál Jaycee Carroll 3+1-es akciója és Othello Hunter kosarai mellett Andres Nocioni volt az igazi ász, négy triplát szórt az argentin legenda a negyed második felében. 35-26-ról egy időkérés után még visszajött három pontra Nacho Llovet és Santi Yusta pontjaival az Obradoiro (37-34), de ezt követően indult be igazán Nocioni, három hármast szórt egymás után, és Allen duplája kellett, hogy ne 10 pont legyen a távolság a félidőben (48-40).

A második 20 perc már egyoldalúra sikerült (Allen nagyon keveset volt ekkora a pályán), a Real hátul is feljebb kapcsolt, a kintről többször is eredményes Jeffery Taylor és Sergio Llull vezetésével nagyon megindultak támadásban is, így egy 33-8-as negyeddel teljesen egyértelművé tették a mérkőzés kimenetelét (81-48). A záró 10 perc már csak formalitás volt, Carroll például dobóedzést tartott 4 triplával és ebben a negyedben összesen 16 ponttal. Összességében tükörsimán győzött a sokkal esélyesebb Real (106-59), de a vendégek nem okoztak csalódást az első 20 percben a végeredmény ellenére sem.

Rosco Allen 21 perc alatt 19 pontot szórt (5/9 dupla, 3/5 tripla), volt 6 pattanója, 2 eladott labdája és 3 faultja, így 14 VAL-t ért el - pontokban és -15-ös +/- mutatójával is a legjobb volt csapatán belül.

A Real Madrid legjobb dobói: Carroll 23/18, Llull 18/6, Nocioni 17/15.

Az Obradoiro legjobb dobói: Rosco Allen 19/9, Yusta 9, Pustovyi 8.