Rosco Allen villogott, Hanga visszafogott volt

Rosco Allen 16 pontot szórt az Estudiantes ellen, de az Obradoiro kikapott, ahogyan a Barcelona ellen ezúttal gyengébben játszó Baskonia is.

Movistar Estudiantes (7-11) - Rio Natura Monbus Obradoiro (4-14) 81-73 (20-17, 23-15, 20-15, 18-26)

Az első negyed még hullámzó játékot hozott, előbb elhúztak a hazaiak, aztán visszajött ellenfelére az Obradoiro, de a második játékrésztől kezdve az Estudiantes sokkal jobban játszott, folyamatosan húzott el ellenfelétől. A negyedik negyedben sem tűnt úgy, hogy változás lesz, aztán a végjátékban másfél perc alatt csinált egy 12-2-t a vendég gárda, amivel visszajöttek 4 pontra az utolsó perc elején (75-71), ennél közelebb azonban már nem jutottak, győzött az Estudiantes.

Rosco Allen kiválóan játszott, hiszen 25 perc alatt 16 pontig jutott (3/6 dupla, 3/6 tripla, 1/1 büntető), volt 5 lepattanója, 1 gólpassza, 2 eladott labdája, 2 beütött és 1 kiharcolt faultja, így 13 VAL-lal zárt - a vendégek leghatékonyabb és legeredményesebb játékosa volt.

Baskonia Vitoria Gasteiz (12-6) - FC Barcelona Lassa (13-4) 84-92 (21-20, 14-21, 21-27, 28-24)

A hétközi Euroliga-meccsel ellentétben a Barcelona most sokkal koncentráltabb volt a teljes mérkőzés folyamán. A második negyed végén ezúttal a gránátvörös-kékek tudtak meglépni ellenfelüktől, 33-33 után futottak egy 7-0-s szakaszt, így vezettek 6 ponttal a félidőben (35-41). A fordulás után, 36-45-öt követően egy 10-0-val még visszavette a vezetést a Baskonia, de 52-52 után egy 14-1-es szakaszt repesztett a Barca, onnan pedig nem volt visszaút már a hazaiak számára, 92-84-re nyertek a vendégek.

Hanga Ádám ezúttal 9 pontig jutott (2/5 dupla, 1/4 tripla, 2/2 büntető), volt 1-1 gólpassza, pattanója, szerzett és eladott labdája, 3 beütött személyi hiba mellett pedig 2 kiharcolt faultja is, így 23 perc alatt 4 VAL-t hozott most össze.