Rosco Allenék kikaptak a bajnoktól

Egy végig kiélezett, szoros csatát bukott el végül három ponttal a BL-győztes Iberostar Tenerife a bajnok Valencia ellen - Rosco Allen 2 pontig jutott.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 3. forduló
Iberostar Tenerife (2-1) - Valencia Basket Club (3-0) 67-70 (18-20, 19-14, 15-19, 15-17)

A Tenerife ma este a bajnok Valenciát fogadta, és egy végig kiélezett összecsapást játszottak Dubljevicsékkel, amelyen hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A negyedik negyed második felében végig a Valencia vezetett, és bár a végén volt esélye az egyenlítésre a Bajnokok Ligája győztesnek, nem sikerült ezt kihasználni. Rosco Allen a hazaiaknál kicsit több mint 11 percet játszott, 2 pontig (0/1 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető), 1 pattanóig, valamint 1-1 beütött és kiharcolt faultig jutott, így 1 VAL-t szerzett.

A Tenerife legjobb dobói: Ponitka 14, Abromaitis 13/3, Tobey 13/3.
A Valencia Basket Club: Green 18/6, Pleiss 12, Dubljevics 10/6, Sastre 10/3.