Rosco Allenék kikaptak a Malaga otthonában

Tegnap este lejátszották a spanyol bajnokság 15. fordulójának nagy részét - a Rosco Allent is soraiban tudó Obradoiro Malagában szenvedett vereséget.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 15. forduló
Unicaja Malaga (9-5) - Rio Natura Monbus Obradoiro (4-10) 87-69 (18-17, 21-16, 33-20, 15-16)

A naptári év vége előtt elkezdődött még a spanyol bajnokság alapszakaszának 15. fordulója - a kör utolsó két meccsét majd január 2-3-án játsszák. Tegnap este az Obradoiro az Unicaja Malaga vendége volt, és Rosco Allenék az első félidőben kiválóan tartották magukat sokkal esélyesebb ellenfelük otthonában is (39-33). A fordulás után aztán támadásban szintet lépett a Malaga, Fogg és Waczynski külső dobásaira alapozva 19 pontos előnyt építettek ki maguknak a záró 10 perc előtt, végül pedig 87-69-re győztek az előzetes esélyeknek megfelelően.

Rosco Allen 22 perc alatt 9 pontig jutott (2/3 dupla, 1/2 tripla, 2/4 büntető), emellett volt 2-2 pattanója, eladott labdája, beütött és kiharcolt faultja, így 5 VAL-lal zárt.

A Malaga legjobb dobói: Fogg 20/15, Waczynski 17/15, Smith 10/6.

Az Obradoiro legjobb dobói: Whittington 12/6, Dulkys 11/9, Urtasun 9/3, Rosco Allen 9/3.