Rosco Allenék legyőzték a Badalonát

A Tenerife többek között a sokat játszó magyar légiós segítségével nyert a Joventut Badalona ellen s megmaradt a reális esélye a playoffra

A spanyol ACB Liga alapszakaszának 25. fordulójában papíron könnyebb meccs várt a BL-ből címvédőként a nyolc közé már bejutni nem tudó Tenerife számára, s ennek megfelelően meg is verte viszonylag magabiztos játékkal a sereghajtót (77-75). Az első negyedben mindössze 10 pontot engedélyezett a vendégeknek a meccs előtt 12-11-es mérlegével a kilencedik helyen álló hazai alakulat, s bár a félidőben csak 6 pont volt a felek között, végig Rodrigo San Miguelék irányították az eseményeket és végül különösebb gond nélkül le is hozták a végjátékot - dacára annak, hogy az utolsó pillanatokban nagyon közel jött az egykori BEK-győztes.

A magyar-amerikai bedobó kezdőként bő 20 percet kapott, ami alatt 4 pontot, 2 lepattanót és 3 kiharcolt faultot tett a közösbe 1/3-as mezőnymutatóval (0/1 triplából) és 2/3-as büntetőzéssel.