Rosco Allenék sima győzelemmel nyitottak

Rosco Allen és csapata, az Iberostar Tenerife könnyed győzelemmel nyitotta a spanyol bajnokság idei szezonját - az újonc San Pablo Burgos otthonában nyert a BL-győztes.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 1. forduló
San Pablo Burgos - Iberostar Tenerife 65-81 (16-19, 10-19, 19-19, 20-24)

16-11-re még a hazaiak vezettek az első negyed második felében, de erre jött egy 11-0-s szakasz a vendégektől, majd folyamatosan növelték fórjukat az első félidő folyamán. 12 ponttal vezettek a nagyszünetben (26-38), majd a harmadik felvonás során már 19 ponttal is jobban álltak. Innen még 10 pontra visszakapaszkodott a Burgos, de egy pillanatig sem forgott veszélyben a BL-győztes sikere - 65-81 lett a végeredmény.

A magyar válogatott Rosco Allen pont nélkül zárt valamivel több mint 12 perc alatt (0/2 dupla) - volt 4 pattanója, 1 gólpassza, 2 eladott labdája és 3 beütött faultja, így -2 VAL-t ért el.

A Burgos legjobb dobói: Thompson 13, Gailius 10/6, López 10/6.
A Tenerife legjobb dobói: Tobey 15, Beirán 15/9, Richotti 11/3.