Rosco Allenék újra nyertek

Rosco Allen újfent jól játszott, 17 pontot szerzett a magyar erőcsatár, az eddigieknél jobb csapatmunka pedig meghozta a gyümölcsét - 80-63-ra győzött az Obradoiro a Zaragoza ellen.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 7. forduló
Rio Natura Monbus Obradoiro (2-5) - Tecnyconta Zaragoza (2-5) 80-63 (16-21, 21-10, 25-17, 18-15)

Pocsékul kezdődött a találkozó, mert bár Benzing és Dulkys triplát váltottak, az első negyed 5. percének felénél 4-5 volt az állás a vendégeknek. A Zaragoza ezt követően vette át az irányítást Benzing, Fotu és Norel révén, 6-8 pontos előnyben játszottak az első 10 perc hátralévő részében. A hazaiak külső dobásokkal próbálták csökkenteni hátrányukat, tartani a lépést, és Santi Yusta kosara után 5 pont volt a differencia az első negyed végén (16-21). A második felvonás elején egyszer feljött 2 pontra az Obradoiro Pustovyi blokk+zsákolás 10 másodpercével (21-23), de ezt még visszaverte a vendég gárda egy 6-0-s rohammal, Jelovac vezetésével. A félidő utolsó 5 percében azonban egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült - az eddig mind a hat találkozón pályára lépő, 18.5 perces átlag alatt 1.5 pontos mutatóval rendelkező Matulionis három triplát is vágott az első 20 percben, kettőt ebben a szakaszban, és lényegében neki, Dulkysnak, valamint Rosco Allennek köszönhetően fordított a Rio Natura Monbus (37-31).

Dulkys és Rosco révén kevesebb mint két perc alatt 13 pontosra nőtt az előny a harmadik negyed elején (44-31), és egy időkérés sem nagyon tudta megtörni a hazaiak lendületét, akik messze legjobb játékukat mutatták idén. A Zaragozánál nagyon kiütközött Gecevicius hiánya, nem volt, aki új lendületet hozott volna a játékukba (Holt sok pontot szórt ebben a szakaszban, de eléggé egyedül maradt, és ő is erőlködött rendesen), az Obradoiro pedig 15 perc után egészen jól és hatékonyan védte a festéket. Rosco is jól játszott ebben a szakaszban (csak a harmadik negyedben 10 pontot szórt), de több jó teljesítmény érkezett hazai oldalról, a szezon során talán először fordult elő, hogy nem 1-2 emberre támaszkodtak támadásban. A harmadik negyed végén 62-48-at mutatott az eredményjelző, majd a második negyedben is két triplát szerző Pozas és Dulkys révén még tovább nőtt a hazaiak előnye a 34. perc elejére (71-52). Visszajött még 15 pontra a Zaragoza, de a 38. perc kezdetén Dulkys újabb hármasa eldöntötte végleg az összecsapást. 80-63-ra nyert az Obradoiro, így megszerezte második győzelmét a bajnokságban.

Rosco Allen 17 pontot dobott ma este (3/7 dupla, 2/3 tripla, 5/10 büntető), 5 pattanót szedett, 1 gólpasszt osztott ki, volt 1 szerzett és 2 eladott labdája, illetve 4 beütött és 5 kiharcolt faultja, így 24 és fél perc játék alatt 13 VAL-lal zárt - pontokban a második, összhatékonyságban a harmadik legjobb volt.

Az Obradoiro legjobb dobói: Dulkys 21/9, Rosco Allen 17/6, McConnell 12/3.

A Zaragoza legjobb dobói: Holt 14/3, Jelovac 12, Benzing 11/6, Norel 11.