Rossz rajt a Timba Temesvár ellen

A jászberényi kosarasok kolozsvári tornájának második napján - az előző, igen sima sikert követően - vereséget szenvedtek a román élvonal gyengébbik temesvári alakulata ellen. Az első negyedben nagyon beragadt a JKSE, s bár utána két negyedet nyert, egyet pedig döntetlenre adott, nem tudott fordítani.

Fortress Jászberény - BC Timba Timisoara
69-78 (9-24, 21-17, 21-21, 18-16)

Jászberény: Savic 7, Mladenovics 2, Raivio 17, Horti 2, Dramicanin 3, M. Markovic 16, Szögi 9, Soós 2, Dukic 11.

Timba Timisoara: Pacurariu 2, Popa 2, Mihuti 4, Bridgewaters 19, Lawrence 13, Czmor 2, Andries 11, Florveus 4, Brown 21.

Az előző napon elég könnyedén győzött a JKSE, míg mostani vetélytársa elég egyértelműen kikapott a Kolozsvártól, 93-74-re, ám ma javított a romániai gárda a jászberényiek ellen.

Raivio és Markovic ott folytatta, ahol tegnap abbahagyta, hiszen szinte lemásolták akkori dobóteljesítményüket (akkor 15-15, most 17-16). Ám az ellenfél ezúttal komolyabb ellenállást tanúsított, mint a szerbiai csapat, ezért nem sikerült ismét nyernie Savicéknak. Az új fiúk közül az említett szlovén irányító és Raivio, valamint az ex-szegedi Dukic is kivette részét a ponttermelésből, ám kimondott "gólzsákja" nem volt a JKSE-nek ezen a találkozón.

Szombaton, a torna utolsó napján 12 órától a hazai Kolozsvárral mérkőzik meg a Jászberény. Vélhetően ez lesz a legkeményebb meccse ezen a hétvégén.

Forrás: u-mobilteco.ro