Sima győzelemmel búcsúzott a Sopron a FIBA Europe Cuptól

A középső két negyedet összesen 51-23-ra nyerte a Porto otthonában a Sopron KC, végül 88-76-ra győzött Sabáli Balázs csapata, így győzelemmel búcsúzott a FIBA Europe Cup idei küzdelmeitől.

FIBA Europe Cup, D-csoport, 6. forduló
FC Porto (portugál, 0-6) - Sopron KC (magyar, 2-4) 76-88 (23-20, 11-22, 12-29, 30-17)

FC Porto: Bastos 16/15, Xavier 7/3, Grosso 7/3, Miranda 7/3, Borovnjak 8.
Csere: Queiroz 15/9, Silva 2, Washburn 6, Bessa 8, Gallina -.

Sopron KC: Threatt 8, Ruják 4, Lewis 23/15, Dufault 19/9, Spica 14.
Csere: Bán 4/3, Élő 4, Takács 2, Dénes 10/6

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Jobban kezdtek a hazaiak Miranda és Bastos révén (8-2), de viszonylag gyorsan felvette a ritmust a Sopron, magasemberei révén elkezdte a pontgyártást, majd Lewis triplájával megvolt az egyenlítés is 6 perc játék után (14-14). Borovnjakot sem nagyon tudták tartani a vendégek, de a hazaiak nem nagyon tudtak ezt követően ellépni, csak három ponttal vezettek 10 perc játék után (23-20). A második negyed elején nem történt semmi változás, a 15. percben időt is kért Sabáli Balázs 31-25-ös állásnál, itt viszont óriásit fordult a meccs összképe. Dénes és Spica révén pillanatok alatt csinált egy 9-0-s rohanást a vendég gárda, majd Xavier triplája után, a félidő utolsó három és fél percében még egy 8-0-t repesztettek a soproniak, így 8 ponttal vezetett az SKC a nagyszünetben (34-42).

A fordulást követően is folytatódott a magyar együttes lehengerlő játéka, támadásban nem lehetett megállítani ekkor a soproniakat, akik 38-44 után egy 24-0-s szakaszt mentek, itt el is dőlt az összecsapás, hiszen már 30 pont volt az előnyük (38-68). A negyed vége jobban sikerült a Portónak, de így is 25 pont volt a differencia 10 perccel a vége előtt (46-71). A záró játékrészben a 33. perc végéig Dénes révén tartotta nagyjából fórját a Sopron, de utána nagyon leálltak támadásban és hátul is, és Bastos, valamint Queiroz révén visszajött 10 pontra a portugál alakulat (70-80), amikor volt még több mint három perc a meccsből. Itt érkezett Lewis és Dufault 1-1 triplája, amivel végleg pont került a találkozóra - 88-76-ra győzött végül a Sopron, így a Sopron KC 2 győzelemmel és 4 vereséggel végzett a D-csoport harmadik helyén, és búcsúzott az idei nemzetközi porondtól.