Sima Novgorod siker Trotter vezetésével

Tegnap délután újra pályára léptek Obie Trotterék, ezúttal az orosz elitliga, a PBL küzdelmeiben. Ellenfelük egyik riválisuk, a meccs előtt 2-4-gyel álló Szpartak Primorje Vlagyivosztok együttese volt. A meccsen aztán ebből a rivalizálásból vajmi kevés mutatkozott meg, a Nyizsnyij Novgorod minden negyedet megnyert, folyamatosan növelve ezzel előnyét, végül pedig majdnem 20 ponttal diadalmaskodtak, miközben a magyar-amerikai játékmester csapata legeredményesebb játékosa lett.

Orosz bajnokság

Nyizsnyij Novgorod (3-6) - Szpartak Primorje (2-5) 74-56 (18-14, 21-15, 15-12, 20-15)

Trotter 17 ponttal vezette győzelemre övéit, rajta kívül még ketten értek el 10 pont fölötti teljesítményt a hazai együttesnél. A magyar válogatott irányítója nemcsak csapata legjobb pontszerzője lett, de leszedett e mellé 5 lepattanót is, folytatja tehát jó sorozatát - mint ismeretes, egy héttel korábban a Tsmoki Minszk ellen egy pontos hátrányban helyén volt a szíve, mindkét büntetőjét értékesítette az utolsó percben, ezzel pedig nyert is a Novgorod egyetlen ponttal.

A meccs ezen a linken teljes egészében megtekinthető!