Súlyos vereséget szenvedett az Olaj Szentpéterváron

Már a mérkőzés elejétől komoly hátrányban játszott az Olaj a Zenit vendégeként, végül 89-64-es vereséget szenvedett a magyar bajnok.

EuroCup, Első csoportkör, 8. forduló
Zenit Szentpétervár (orosz, 7-1) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 3-5) 89-64
(24-10, 21-21, 25-11, 19-22)

Zenit: Vihrov 6/6, Toolson 28/15, Timma 9/6, Antipov 9/3, Puskov 8.
Csere: Dowdell 2, Landry 8, Valijev 4, Golovin 8/6, Karpuhin 3/3, Dezjatnyikov 2, Motovilov 2.

Szolnoki Olaj KK: Craft 9, Vojvoda 12/3, Milosevics 9/3, Boriszov 12, Keller 3.
Csere: Wittmann 4, Lypovyy 2, Natyazhko 7, Kovács -, Gregory 4, Somogyi 2.

Nagyon rosszul kezdődött a Szolnok számára a mérkőzés, a Zenit gyakorlatilag átrohant rajtuk, támadásban pedig finoman szólva is akadozott a gépezet, a helyzetek kialakításával is gondja volt Pór Péter csapatának, így 9-2-re húztak el az oroszok a 4. perc közepére. Itt kezdte felvenni az Olaj a ritmust, de csak ideig-óráig, 11-6 után jött két tripla és egy 2+1 a hazaiaktól, az itt kialakult 14 pontos fórjuk (20-6) pedig az első negyed végéig kitartott már, elég nagy volt ekkor a különbség, de a vendégeknél sem a támadás, sem a védekezés nem működött (24-10). A második felvonásban Vojvoda kezdett jól, majd Wittmann és Boriszov duplái után úgy tűnt, vissza lehet még hozni ezt a mérkőzést (30-21), de Toolson egy perc alatt bevert nagyon gyorsan 7 pontot, Golovin triplájával pedig már 17 pontosra nőtt a differencia (40-23). A félidő végén büntetőkkel hozta vissza az első negyed végi 14 pontot a Szolnok, még úgy tűnt ekkor, hogy lehet némi esély a felzárkózásra (45-31).

A fordulást követően Craft szerzett labdát, majd kosarat, de itt be is fejezhetjük a pozitívumok felsorolását. Az amerikai irányító dobott még ugyan egy kettest, de a 28. percig ez volt a Szolnok utolsó pontja, miközben Toolson továbbra is megállíthatatlan volt, duplát, triplát és három büntetőt is értékesített. A szakasz felénél kezdett lassítani a Zenit, de a 27. perc végén Toolson sokadik hármasa 29 pontos hazai vezetést jelentett, könnyedén ki lehetett jelenteni, hogy eldőlt a meccs, hiába kezdett Natyazhko egyszemélyes "háborúba" a vendéglátókkal. A 30. perc végén 28 pont volt a különbség (70-42), amelyet a záró felvonás elején 33 pontosra duzzasztott a Zenit, de ekkor már egyik együttes sem nagyon akart megszakadni. Az Olaj a 36. percben jött be 30 alá, itt meg is fagyott a különbség, gyakorlatilag 30 pont környékén állandósult a távolság a két fél között. A végén a Szolnok pár ziccerrel kozmetikázta az eredményt, de így is 89-64 lett a vége.