Szoros meccsen kapott ki a Szolnok

Pocsék első 15 perc után feljavult némileg a Szolnoki Olaj KK, de gyakorlatilag végig futnia kellett a Proximus Spirou Charleroi után a Bajnokok Ligája csoportkörének 7. fordulójában. A szoros végjátékot a kiválóan játszó Libert döntötte el - 79-74-re győztek a belgák, így az Olaj 1-6-tal áll a féltávnál.

Bajnokok Liga, E-csoport, 7. forduló
Szolnoki Olaj KK (magyar, 1-6) - Proximus Spirou Charleroi (belga, 3-4) 74-79 (16-25, 15-11, 24-20, 17-23)

Szolnoki Olaj KK: Kinney 10/6, Vojvoda 19/3, Barnies 15/9, Boriszov 18/12, Wright 6.
Csere: Wittmann 2, Tóth 2, Popovics 2.

Charleroi: Marnegrave 4, Richardson -, Shepherd 16/6, Bowman 15/3, Kemp 3.
Csere: Iarochevitch 8/3, Libert 21/9, Fusek 1, Lambot -, Harris 5/3, Gaudoux 2, Schwartz 4.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Komoly csúszással indult a meccs, miután nem működött az óra, a nagyjából 10-15 perces kényszerszünet után pedig DJ Richardson az első percekben sérülést szenvedett, le kellett vinni a pályáról. A Charleroi-t nem nagyon törte meg egyik legjobbja elvesztése, 9-8-nál átvették a vezetést, Shepherd és Marnegrave révén csináltak egy 12-0-t, így 10 ponttal vezettek a 7. perc kezdetén (8-18). Sztojan Ivkovicsnak kétszer is időt kellett kérnie rövid időn belül, a második már hatásos volt, Vojvoda, Wright és Wittmann vezetésével visszajött az Olaj (14-18), de a negyed vége megint a sokkal jobban védekező, a gyorsindításait pedig befejező belgáké volt, 9 ponttal álltak jobban 10 perc játék után (16-25).

Jól kezdte a második negyedet a Szolnok, de 20-25 után egy 8-0-t ment a Charleroi, 13 pontra nőtt az előnyük a 15. perc végére (20-33). Ekkor engedtek egy kicsit ki a vendégek, behozták a 21 éves, 223 centi magas szlovák centerüket, Fuseket is, aki megtörte a játékukat - többször nem tudta egyszerűen megfogni a labdát, és mellette is több ziccert hibáztak. A túloldalon Boriszov gyengébb kezdés után nagyon összekapta magát, több fontos kosara is volt, gyakorlatilag neki köszönhetően jött fel megint 5 pontra a hazai gárda a félidőre (31-36).

A fordulás után óriási bakiparádéval kezdtek mindkét oldalon, aztán a 23. percben Iarochevitch triplájával megtört a jég, de Boriszov és Vojvoda azonnal válaszolt, a negyed felére pedig Barnies révén egyetlen pontra feljött a Szolnok (41-42). Lüktető volt ekkor a játék - előbb a belgák elhúztak a 27. perc közepére (42-49), majd egy időkérés után az Olaj szórt három triplát másfél perc alatt és jött vissza megint egy pontra (51-52). Vojvoda három büntetőjével volt meg újra a vezetés (55-53), az első negyed legeleje óta először, de Harris triplája zárta a játékrészt, 10 perccel a vége előtt 1-gyel vezett a Spirou (55-56).

A negyedik negyed első felében Vojvoda, Libert és Bowman voltak a főszereplők - a magyar válogatott bedobó egy ideig sikeresen tartotta a belgákat, de Bowman kétszer is nagy pillanatban lépett: előbb Wright hagyott ki két büntetőt, majd Bowman ellopta tőle a labdát és zsákolt, így az ellenük megítélt sportszerűtlenből nagyon jól jöttek ki a belgák, majd triplát dobott, amivel a Charleroi lépéselőnybe került a végjáték előtt. Egy Wittmann elleni sportszerűtlen után 6 pontra léptek meg a vendégek (63-69), de még volt hátra négy és fél perc. Kinney és Barnies révén vissza is jött pillanatok alatt egy pontra a magyar bajnok, de több tiszta helyzet és büntető is kimaradt, így az utolsó 103 másodpercre megint négypontos hátránnyal ment be az Olaj (68-72). Az egész meccsen okosan és nagyot játszó Libert előbb triplát dobott, majd hiába hagyott ki két büntetőt, a második kettőt már bedobta (a hazaiak egyébként a negyedik negyedben rengeteg egypontost hibáztak). Végül 79-74-re győzött a Charleroi, ezzel 3-4-gyel áll hét kör után, míg a Szolnok 1-6-tal csoportutolsó.