Szoros meccsen kaptak ki Hangáék a Real Madridtól

Hiába vezetett Hanga triplája után 80-77-re a Baskonia az utolsó előtti perc végén, a Real fordított és győzött a spanyol bajnokság alapszakaszának 28. fordulójában.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 28. forduló
Real Madrid (19-7) - Baskonia Vitoria Gasteiz (18-8) 86-82 (16-18, 24-19, 25-22, 21-23)

Az ötödik perc közepén dobta első kosarát a hazai alakulat, addig 8-0-lal kezdett Sito Alonso együttese. Randolph vezetésével kapott lábra a Real, így a negyed végére vissza is jöttek a meccsbe (16-18), de a második felvonás eleje Beaubois és Tillie kosaraival megint a vendégeké volt. A kocka a félidő végén, Doncicnak köszönhetően fordult - a szlovén tinédzser révén fordított a Real a nagyszünetre (40-37), majd a harmadik negyed utolsó perceiben is az ő kosaraival lépett meg a vendéglátó gárda (65-59). A záró 10 perc elején büntetőkkel 8 pont volt a legnagyobb madridi fór, de 69-61 után megkezdte a felzárkózást a Baskonia, Hanga és Beaubois pontjaival a 33. percre egyetlen pont volt a különbség a két együttes között (69-68). Fej-fej mellett haladt a két fél, 77-77-nél, majd az utolsó előtti percben Hanga triplájával hárommal megugrott a vitoriai csapat, de két büntetővel és Randolph triplájával 33 másodperccel a vége előtt fordított a Real (82-80). A következő támadásból nem született vendég pont, a végét pedig "kibüntetőzte" a Madrid, amely végül 86-82-re győzött.

Hanga Ádám ezúttal 11 pontot szerzett (2/7 dupla, 1/5 tripla, 4/4 büntető), volt 6 pattanója, 2 gólpassza, 1 szerzett és 2 eladott labdája, valamint 2 beütött és 5 kiharcolt faultja, így 35 perc alatt 10 VAL-lal végzett.

A Real Madrid legjobb dobói: Doncic 15/3, Randolph 13/3, Hunter 11, Carroll 11/3, Llull 11/6.

A Baskonia legjobb dobói: Beaubois 19/12, Larkin 16/3, Voigtmann 13/3.