Szoros meccsen kaptak ki Trotterék

Ma délután, helyi idő szerint 17:30-kor újra pályára lépett a Nyizsnyij Novgorod együttese, soraiban a magyar válogatott irányítójával, Obie Trotterrel. Ezúttal ez a meccs "csak" az orosz bajnokságba számított, ellenfelük viszont nem kisebb név volt, mint az euroligás Himki Moszkva csapata, amely a CSZKA Moszkva egyetlen reális, orosz kihívójának tekinthető most már évek óta.

Orosz bajnokság

Nyizsnyij Novgorod - Himki Moszkva 82-86 (12-20, 18-21, 14-15, 38-30)

A szezon során először úgy léphettek pályára Obie-ék, hogy papíron teljesen esélytelenek voltak a nyerésre, ellenfelük sokkal hosszabb és jobb játékosállománnyal rendelkezik, úgyhogy nyomás egyáltalán nem volt a novgorodiakon, itt ők negatív meglepetést nem okozhattak. Az első negyed sajnos pozitívat sem hozott. A Himki éppen csak annyit adott ki magából, amennyi kellett, a hazaiak pedig nagyon nehézkesen, akadozva támadtak, sok hibát vétettek, így egy közepes teljesítménnyel is megvolt a vendégek megnyugtató előnye. A második negyedben kicsit feljavultak Trotterék, de közelebb ekkor sem jutottak, egyértelmű volt a Himki tudásbeli fölénye.

A fordulást követően aztán kicsit túl lazára is vette a figurát a nagynevű ellenfél, támadásban visszasüllyedtek vendéglátóik szintjére, a differencia azonban még így is tovább nőtt, a záró felvonás előtt már 12 egységgel mentek Planinic-ék. Az utolsó negyed aztán óriási káoszt hozott. Az addig átlagon aluli támadójátékkal operáló Novgorodnak minden bejött, de a Himkinek sem kellett szégyenkezni, a 38-30-as negyed az orosz bajnokságban szinte ismeretlen fogalom volt eddig. A sok pont aztán nem hozott komolyabb meglepetést, hiába tudtak ugyanis jócskán közelebb kerülni ellenfelükhöz, nem sikerült a bravúr Trotteréknek. Végül négy egységgel kaptak ki, de leginkább az utolsó negyedre építve pozitív kihatása lehet ennek a meccsnek a továbbiakra nézve.

A magyar-amerikai játékos Szemjon Antonov (22 pont, 8 pattanó, 4/5 tripla) után a legtöbbet töltötte a pályán, és Antonov, valamint Jevgenyij Baburin (20 pont, 5/6 tripla) mellett húzóembere volt a gárdának ezúttal is. 25:35 alatt végül 14 pontig és 4 gólpasszig jutott Trotter, de szerzett két labdát és adott egy blokkot is. A negatívumokhoz újra az eladott labdák kerülnek, ezúttal ebből 4 volt neki, valamint az, hogy a triplavonalon túlról most nem volt eredményes (0/3).