Szoros vereséget szenvedett az Olaj a Cedevita ellen

Az Olaj 28 percig nagyon jól tartotta magát és a végjátékban volt esélye a győzelem megszerzésére, de 74-73-ra nyert a Cedevita.

Adria Liga, alapszakasz, 13. forduló
Cedevita (horvát, 9-4) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 6-7) 74-73
(21-21, 15-14, 19-13, 19-25)

Cedevita: Ukic 4, Mazalin 7, Pilepic 10/3, Arapovic -, Bilan 15.
Csere: Zubcic 5/3, Gordic 7/3, Zganec 9, Babic 3/3, Ramljak 4, M. Delas 10.

Szolnoki Olaj KK: Gipson 6/3, Vojvoda 6/3, Szinovec 6/6, Milosevics 21/9, Keller 19/3.
Csere: Báder -, Jones 15, Wittmann -, Sztajkovszki -.

A teljes statisztikát ezen a linken megtaláljátok!

Nagyon sok kosárral indult a találkozó - Pilepic és Keller szereztek két-két duplát, Mazalin kettesére pedig Milosevics válaszolt a 4. perc elején (6-6). Az Olaj először Keller triplája utána vezetett még ugyanebben a percben (8-9). Bilan és Mazalin pontjaival vette vissza az előnyt a hazai gárda, de előbb Vojvoda, majd Jones volt eredményes, Keller újabb kettese után pedig egál volt az állás a 8. perc közepén (16-16). Jones a negyed hátralévő részében is nagyon ponterős maradt - 6 egységnél járt az első felvonás végén -, de egyenlő állással végeztek a felek 10 perc játékot követően, ami a mérkőzés képének teljes mértékben megfelelt (21-21).

A második játékrész elején kicsit beragadtak a csapatok, három perc alatt mindössze egy Gipson triplát és egy Zganec duplát írhattak fel a statisztikusok (23-24). Ebben a negyedben is ugyanaz volt a forgatóköny, mint az elsőben: az egyik csapat pontot szerzett, átvette a vezetést, a másik azonban válaszolt, egy pillanatra nem tudtak elszakadni egymástól a csapatok, a 15. perc végén így 29-28-at mutatott az eredményjelző, mikor időt kért Alekszics. A másfélperces kosárcsendet Keller törte meg, Gordic triplájára megint ő szerzett kosarat, majd Vojvoda kintről betalált, így a 18. perc közepén az Olaj állt jobban (32-35). A hazaiak időt kértek, majd Zubcic és Bilan kosaraival fordítottak - a horvátok vezettek a félidőben egy ponttal (36-35).

A fordulást követően Bilan kétszer, Gordic pedig egyszer talált be úgy, hogy a Szolnoknak ez egyszer sem sikerült, időt kért Alekszics, mert először a meccs folyamán kezdett meglépni a vendéglátó alakulat (42-35). Másfél perc kellett az egyenlítéshez a magyar bajnoknak, Szinovec, Keller és Milosevics voltak zsinórban eredményesek, a 23. perc végére így helyre állt az első félidőben látott rend (42-42). Nagyon visszavettek a csapatok, négy perc alatt összesen egyszer talált be a Cedevita (Bilan révén), az Olaj pedig egyszer sem, így a 28. perc elején is csak 44-42-t mutatott az eredményjelző. Milosevics került főszerepbe a következő másfél percben, ugyanis Pilepic hármasára és Ukic kettesére is ő válaszolt kintről (49-48). A felvonás utolsó két percében Zganec szinte egymaga szakította le a Szolnokot: öt pontot szerzett, a hazaiak pedig 55-48-ra vezettek 30 perc után.

A záró 10 perc elején Mario Delas révén tartotta 7-9 ponton a különbséget a hazai együttes - a center három kosarat szerzett, az Olaj pedig csak ezekre válaszolt. Milosevics a 33. percben kintről talált be, majd rögtön ezt követően egy kettest is értékesített (61-57). Babic triplája után megálltak a felek (64-57), majd Mario Delas a 36. perc elején újfent betalált, úgy tűnt, kezd eldőlni a meccs (66-57). Jones vezetésével azonban nem adta fel az Olaj, a 37. percre már csak egy pont volt a differencia a két gárda között (66-65). Delas kosarára Keller egy büntetővel, Jones pedig egy kettessel válaszolt, a 38. percben megvolt az egyenlítés (68-68). A Cedevita megint tudott lépni, elhúztak négy ponttal, Szinovec azonban 35 másodperccel a vége előtt triplájával megint egy pontra hozta a Szolnokot. Bilan egy büntetőt dobott csak be, Wittmann azonban kihagyta a tiszta kettest, ezzel eldőlt a meccs. 74-73-ra nyert a Cedevita.