Triplazápor okozta a Körmend vesztét!

16 hárompontost kapott, a két középső negyedet 64-35-re vesztette el a Körmend, így nem várt, nagy különbségű vereséget szenvedett el a BC Kijev otthonában. Egy győzelemmel és öt vereséggel a csoport 4. helyén fejezte be az EuroChallenge idei küzdelmeit.

EuroChallenge, alapszakasz-csoportkör, D csoport, 6. forduló:

BC Kijev (ukrán, 2-4) - Inkognito Fashion BC Körmend (magyar, 1-5) 102-64 (20-19, 34-19, 30-16, 18-10)

Kijev: Coleman 2, Humphrey 18/18, Otvercsenko 19/15, Szandul 0, Davis 18.

Csere: Podoljan 13/9, Piscsikov 4, Bobrov 13/3, Kondratyev 10, Krutosz 5/3 Vezetőedző: Vitalij Csernij.

Körmend: Moore 11, El-Amin 21/6, Ferencz 3/3, Török 8, Rakocsevics 17.

Csere: Sömenek 0, Kusnyer 4, Grebenár 0, Kutasi 0, Sonyák 0   Vezetőedző: Hencsey Tamás.

Kipontozódott: Szandul a 34. percben.

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.

Jól kezdte a mérkőzést a fekete mezes magyar csapat, nem engedte ellépni a hazai gárdát. El-Amin bőszen próbálkozott, ponterősen kezdett. A túloldalon is akadt egy ilyen kosaras, ugyanis Davis alig négy perc leforgása alatt rámolt be nyolc pontot, társat is kapott Otvercsenko személyében, aki szintén nyolc egységet tett a táblára. (20-13) A negyed végét azonban megnyomta a Körmend, s egy 6-0-ás rohammal felzárkóztak az ukránokra. (20-19)
A második tíz perc elején Ferencz triplája és El-Amin kettese fontos pillanatokban érkezett, ám a negyed felétől a Kijevről szólt minden. Továbbra is Otvercsenko és Davis diktálták az iramot, de fellépett melléjük Humphrey, Podoljan és Bobrov is. Hat perc leforgása alatt 17 pontot rámoltak be a hazaiak, s a második etapban 15 pontot vertek a magyar csapatra. (54-38)

A félidőben a Kijev 22-13-ra vezetett a lepattanózás terén, s ami még szembeötlőbb, 15 gólpassz jutott 22 mezőnykosarukra, szemben a körmendiek 3 aszisztjával. A hazaiak 55%-os pontosággal tüzeltek mezőnyből, a triplákat 47,1%-kal értékesítették, míg a vendégek 45,5%-ot, és 18,2%-as prercizitást tudtak felmutatni a dobási mutatókban.

Öt pont ide, öt pont oda, röviden így nézett ki a harmadik negyed első két perce. Az ukránok továbbra is elképesztő precizitással szórták a triplákat, így hiába felelt rendre a magyar csapat, nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz, sőt, Humphrey hármasával már húsz pontra duzzadt a különbség. (65-45) Hat perc alatt hét hárompontos értékesített az ellen, így a negyed második felére fordulva a különbség már a harmincas határ közelében állt. (76-47) Kisvártatva harmincat számoltak Davisék a Körmendre, így már a záró negyed előtt biztossá vált a győztes kiléte. (84-54)

Sorozatban öt értékesített tripla után hibáztak a hazaiak, így indulhatott körmendi duplával a záró negyed pontfolyama. Parányit faragott is hátrányából a magyar csapat, de egy időkérés után ismét az ukránok vették kezükbe az irányítást, végül száz pont fölé érve húzták be a részükről gálává váló mérkőzést.