Trotter fontos kosarával nyert a Novgorod!

Sem a Novgorodnak, sem Obie Trotternek nem ment a VTB Liga nyolcaddöntőjének első, novgorodi meccsén, hiszen saját pályájukon döngölte őket földbe a Szpartak Szentpétervár. Akkor a vendégek 33-10-es utolsó negyeddel fordították meg az összecsapást. A második mérkőzést Szentpétervárott játszották – és a Novgorod megpróbált visszavágni.

Az első félidőben remekelt is a labdát kiválóan megosztó novgorodi gárda, 23-37-re vezetett a nagyszünetben. A fordulás után azonban rengeteg labdát szórtak el a vendégek (ebből sajnos a magyar-amerikai kettős állampolgárságú irányító alaposan kivette a részét), a hazaiak pedig lépésről lépésre közelítették meg ellenfelüket, és a 4. negyed közepén 52-52-nél utol is érték őket. A pihenő Trottert ekkor cserélte be edzője, és jó védekezésének is köszönhetően 52-57-re megint a Novgorod vezetett, megállítva a Szpartak nagy rohanását. A végjáték szorosan alakult, azonban az utolsó 20 másodpercben Trotter hidegvérrel szórt be egy tempót, kiharcolt két büntetőt, a végén pedig szerzett egy labdát - amivel eldöntötte a mérkőzést. A Novgorod nagy meglepetésre idegenben egyenlítette ki a párharcot.

A magyar válogatott irányítója majdnem 30 perces bevetésén 10 ponttal fejezte be a pontszegény összecsapást, mezőnyből 2/6-tal, a triplavonal mögül 1/3-mal dobott. Négyből három büntetőjét értékesítette, emellett 3-3 gólpasszt és lepattanót, illetve 3 szerzett labdát tudott felmutatni – a negatív oldalon 5 eladott labda állt.