Trotter győztes kosarat dobott a VTB-ben!

Obie Trotter hasznos játéka mellett ma szó szerint is nyerőember volt a Nyizsnyij Novgorod számára, hiszen a VTB United Liga éppen most véget ért találkozóján a magyar válogatott amerikai születésű irányítója egypontos hátránynál büntetőzhetett és keze nem is remegett meg, így tudta megverni a Minszk csapatát az orosz gárda.

VTB Liga, 11. forduló
Nyizsnyij Novgorod (orosz, 6-5) - Tsmoki Minszk (fehérorosz, 0-11) 55-54 (12-19, 23-12, 10-10, 10-13)

Az összecsapás elég hullámzóan indult, hiszen az előzetesen jóval esélytelenebbnek tartott, eddig még nyeretlen, így a B csoportban utolsó helyen tanyázó fehérorosz gárda az első negyedben végig vezetett, és hét pontos fórt építettek ki maguknak 10 perc alatt (12-19). A második felvonásban aztán fordult a kocka, előbb csak megközelítette ellenfelét a Novgorod - mondjuk ezt pillanatok alatt megtette -, majd a 17. percben egyenlített és át is vette a vezetést a félidőre (35-31). A fordulást követően mindkét gárda megállt a pontgyártással. A harmadik negyed első felében még nem is volt probléma, 41-39 után azonban összesen 6 pont esett 4-2-es elosztásban, így hiába egyenlítettek a vendégek a 28. percben, az utolsó 10 percet megelőzően még mindig négy ponttal vezetett az orosz alakulat.

A végjátékban fej-fej mellett haladtak a felek. Viszonylag gyorsan egyenlített a Minszk, ezek után hol az egyik, hol a másik együttes volt előnyben. Az utolsó perc kezdetén is még fehéroroszoknál volt az előny egy triplának köszönhetően, ám 53-54-es állásnál Obie Trotternek odaütöttek, ő pedig mindkét megítélt büntetőt a helyére rakta. Mivel a túloldalon nem sikerült pontokkal befejezni az utolsó akciót, így - ha a vártnál sokkal nehezebben is, de - győzött a Novgorod, ezzel a győzelemmel pedig 6-5-tel a B csoport ötödik helyén állnak jelen pillanatban.

A magyar-amerikai irányító kezdőként szerepet kapva bő 31 percet tölthetett a pályán, ami alatt 9 pontig, 3 lepattanóig és 4 gólpasszig jutott, ami mellé 3 eladott labda került nála a negatív oldalra. Mezőnyből 8-ból 2-es mutatót hozott össze, ezek közül 6 kísérlete indult a vonalon túlról, s egyszer talált be távolról, a büntetőket viszont hibátlanul értékesítette (4/4) a Tsmoki Minszk elleni 55 - 54-es hazai sikerrel végződő találkozón.